Reklama
Reklama

Będzie konkurencja dla Blinkee? Kolejne skutery na minuty w Poznaniu!

fot. Scroot

Być może jeszcze w tym sezonie poznaniacy będą mogli korzystać z kolejnej wypożyczalni skuterów na minuty. Do Poznania chce wejść firma Scroot.

W wakacje w Poznaniu zaczęła działać pierwsza wypożyczalnia skuterów na minuty - Blinkee. W swojej flocie wypożyczalnia ma skutery elektryczne, do których prowadzenia nie jest wymagane prawo jazdy. Koszt jazdy Blinkee to 69 groszy za minutę, ale maksymalnie za jeden dzień zapłacimy 69 złotych.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Wiosenne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 marca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA


W poniedziałek swój skuter prezentuje w Poznaniu firma Scroot, która także oferuje wypożyczanie skuterów na minuty. - Nasz pojazd pojawił się tu dzisiaj testowo. Chcemy zaprezentować jak wygląda nasz skuter, ale też nasza aplikacja - mówi Dariusz Brzostek z firmy Scroot.

Skutery ze Scroot różnią się od tych z Blinkee. Przede wszystkim nie są elektryczne, a spalinowe. - W Warszawie takie rozwiązanie dobrze się sprawdza, bo skutery spalinowe mają większy zasięg, choć w przypadku Poznania rozważamy również skutery elektryczne - zaznacza. W przypadku skuterów spalinowych (mają pojemność 125 cm3) wymagane jest prawo jazdy kategorii B od co najmniej 3 lat lub prawo jazdy kategorii A.

Jak wygląda korzystanie ze Scroot pod względem ceny? Minuta jazdy kosztuje 49 groszy, ale dodatkowo płacimy też za przejechane kilometry - 49 groszy za kilometr. Za postój, gdy np. chcemy zrobić zakupy i później kontynuować podróż, płaci się natomiast 9 groszy za minutę.

Firma nie ukrywa, że chciałaby uruchomić wypożyczalnię w Poznaniu jeszcze w tym sezonie (podobnie jak sezon roweru miejskiego, ma potrwać do końca listopada). Konkretne decyzje jednak jeszcze nie zapadły.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro