Pogoda jutro  Pogoda Poznań
-1 -5

Kolejne prace na DK nr 92 w Wielkopolsce: utrudnienia do końca października

KaT
środa, 23.08.2017 r.
godz. 11.13
KaT | środa, 23.08.2017 r., godz. 11.13
Kolejne prace na DK nr 92 w Wielkopolsce: utrudnienia do końca października
fot. Google Maps

Rozpoczęły się prace remontowe na odcinku trasy 92 między Bytyniem i Tarnowem Podgórnym. Blisko 7-kilometrowy fragment drogi zyska m.in. nową nawierzchnię.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
0°C 1012 hPa
JUTRO
pogoda
-1°C 1016 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1021 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Prace prowadzi Skanska. Mają potrwać do końca października i będą kosztować ponad 13 milionów złotych. - Celem inwestycji jest dostosowanie nośności drogi do przenoszenia obciążeń 11,5 tony na oś - wyjaśnia Alina Cieślak z poznańskiego oddziału GDDKiA.

Dotychczasowa nawierzchnia jest frezowana, następnie zostanie wzmocniona. Wyremontowane zostaną zatoki autobusowe i postojowe, przebudowane będzie skrzyżowanie z drogą gminną do miejscowości Gorgoszewo, w Bytyniu i Młodasku pojawią się sygnalizacje świetlne na przejściach dla pieszych. W Gaju Wielkim dodatkowo zaplanowano remont mostu.

- Zmiana organizacji ruchu w trakcie robót będzie polegała na wprowadzeniu ruchu wahadłowego i ograniczeniu prędkości do 50 km/h oraz zakazie wyprzedzania. Ruch wahadłowy sterowany będzie ręcznie - dodaje.

W najbliższym czasie podobne prace będą prowadzone również na odcinku Pniewy - Chełmno. Przypominamy, że już na początku sierpnia ruszyła przebudowa odcinka Bolewice - Lwówek - Pniewy.