Pogoda jutro  Pogoda Poznań
1 -1

Os. Lotnictwa Polskiego: nowa droga już otwarta!

j
sobota, 15.07.2017 r.
godz. 14.29
j | sobota, 15.07.2017 r., godz. 14.29
Os. Lotnictwa Polskiego: nowa droga już otwarta!
fot. ZDM

Problem, z którym borykali się od lat mieszkańcy osiedla Lotnictwa Polskiego został rozwiązany. Właśnie otwarta została droga, która połączyła to osiedle z ul. 5 Stycznia.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
3°C 994 hPa
JUTRO
pogoda
1°C 1002 hPa
POJUTRZE
pogoda
-1°C 1007 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Problemy z dojazdem do swoich posesji od lat mieli mieszkańcy osiedla Lotnictwa Polskiego. Sytuacja jeszcze bardziej pogorszyła się w 2015 roku, kiedy tu tymczasowa droga łącząca osiedle z ulicą 5 Stycznia została rozebrana. Przebiegała ona przez teren Agencji Mienie Wojskowego. Wówczas mieszkańcy zwrócili się z prośbą o pomoc do władz miasta

Po tym, jak ZDM przygotował koncepcję budowy drogi tymczasowej, pozytywnie zaopiniowaną przez Radę Osiedla Wola podpisana została umowa z Agencją Mienia Wojskowego o wydzierżawieniu gruntów opisanych w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego dla obszaru "Brama Zachodnia". Grunt pod drogę należy do Skarbu Państwa i znajduje się we władaniu AMW. Następnie został opracowany projekt budowlany, uzyskano konieczne pozwolenia i decyzje administracyjne, w tym projekt organizacji ruchu, pozwolenie na wycinkę drzew, pozwolenie na budowę. Prace ruszyły w kwietniu.

Droga ma 206 metrów długości, 6 metrów szerokości, chodnik jest szeroki na 2,5 metra. Wydaje się, że te ponad 200 metrów chodnika i drogi to nie jest nic niezwykłego. Mieszkańcy czekali jednak na ten przejazd wiele lat. Stara droga, po płytach betonowych powstała przy okazji budowy osiedla i przez tyle lat mieszkańcy się z nią męczyli - mówi Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Miasta Poznania.

Należy podkreślić, że z uwagi na nieuregulowany stan prawny terenu droga nie będzie rozwiązaniem docelowym. Z uwagi na nieuregulowany stan prawny terenu, droga nie będzie rozwiązaniem docelowym. Przyjęty projekt zakłada jednak, że po uregulowaniu stanów terenowo - prawnych będzie możliwa jej rozbudowa i polepszenie standardu - informuje Radosław Ciesielski, zastępca dyrektora ZDM w Poznaniu.