Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
-3 -8
Reklama

„Najpierw musicie zabić mnie” - milcząca manifestacja w obronie poznańskiego imama na pl. Wolności

j
czwartek, 6.07.2017 r.
godz. 18.56
j | czwartek, 6.07.2017 r., godz. 18.56
„Najpierw musicie zabić mnie” - milcząca manifestacja w obronie poznańskiego imama na pl. Wolności
fot. Renata Winczewska

Milcząca manifestacja w obronie poznańskiego imama Youssefa Chadida pod hasłem „Najpierw musicie zabić mnie” odbyła się dziś na placu Wolności.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
-2°C 1009 hPa
JUTRO
pogoda
-3°C 1012 hPa
POJUTRZE
pogoda
-5°C 1014 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Już wcześniej informowaliśmy, że imam wielkopolski, Youssef Chadid obecnie bardzo często spotyka się z przejawami nienawiści i nietolerancji. Mam dużo gróźb, chcą mnie zabijać, zniszczyć, dlatego myślę, że to jest akt kryminalny - mówił Youssef Chadid. Mam nadzieję, że rząd i policja będą interweniowały w tej sprawie, bo jest to sprawa bardzo poważna – dodał.

Poznański imam i jego rodzina otrzymują pogróżki między innymi w związku ze zmanipulowanym, fejkowym filmem opublikowanym w internecie, który przedstawia rzekomy wykład poznańskiego imama. W rzeczywistości, są to słowa innego duchownego, który opowiadał w Poznaniu o podatku dla niemuzułmanów. Film jest zmontowany z wyrywkowych zdań, a wszystko uzupełnione jest przez komentarz autora video. Poznański imam zgłosił już sprawę do prokuratury.

W związku z pogróżkami dziś na placu Wolności w Poznaniu zorganizowany został milczący protest. Youssef Chadid, poznański imam otrzymuje pogróżki. Śmiercią grozi się jemu i jego rodzinie. Jest to związane ze zmanipulowanym, fejkowym filmem opublikowanym w internecie. Przede wszystkim jednak, jest to związane ze wzbierającą falą rasistowskich, szowinistycznych, nienawistnych wobec "innych" zachowań i aktów.- informowali organizatorzy wydarzenia. Niech ci, którzy grożą imamowi śmiercią dowiedzą się: NAJPIERW MUSICIE ZABIĆ MNIE. Niech ci, którzy grożą śmiercią komukolwiek, dowiedzą się, że staniemy za niewinnymi murem. Zapraszamy na milczący protest. Będzie duży transparent z powyższym hasłem, stańmy z nim w sercu miasta, pokażmy, że nie ma naszej zgody na bezrozumną nienawiść – dodali.

Reklama