Pogoda jutro  Pogoda Poznań
0 -6

Policjanci odnaleźli skradzione auto. Bo było nieprawidłowo zaparkowane

KaT
poniedziałek, 19.06.2017 r.
godz. 13.52
KaT | poniedziałek, 19.06.2017 r., godz. 13.52
Policjanci odnaleźli skradzione auto. Bo było nieprawidłowo zaparkowane
fot. S 400 HYBRID / Wikipedia

Policjanci z poznańskiej Północy odzyskali dwa skradzione auta. Jedno z nich stało się obiektem zainteresowania funkcjonariuszy, bo było nieprawidłowo zaparkowane. Po sprawdzeniu w systemie okazało się, że pojazd jest kradziony.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
-1°C 1017 hPa
JUTRO
pogoda
0°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
6°C 1020 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

W ubiegłym tygodniu, jednego dnia, policjanci z poznańskiej Północy odzyskali dwa skradzione wcześniej samochody. Pierwszy z nich skradziono z terenu naszego miasta pod koniec listopada. - Policjanci znaleźli Renault Modus sprawdzając informację o nieprawidłowo zaparkowanym samochodzie - mówi Maciej Święcichowski z biura prasowego wielkopolskiej policji. - Próbując ustalić właściciela, dzielnicowi sprawdzili auto w policyjnych systemach. Okazało się, że zostało skradzione w zeszłym roku. Na miejscu zabezpieczono pojazd i wszelkie możliwe ślady, które mogą posłużyć do ustalenia sprawcy kradzieży - dodaje.


Po kilku godzinach dzielnicowy z funkcjonariuszem wydziału kryminalnego policji sprawdzali następny samochód, tym razem zaparkowany przy ulicy Karpiej. Była to Kia Ceed. - Z informacji policjantów wynikało, że mógł pochodzić z kradzieży, do której doszło 30 kwietnia br. Wtedy to sprawca włamał się do pomieszczeń biurowych jednej z firm skąd skradł między innymi kluczyki, po czym wsiadł do zaparkowanego samochodu i odjechał. W tym przypadku policjanci również zabezpieczali materiał dowodowy, który będzie pomocny w zatrzymaniu sprawcy tego przestępstwa - kończy Święcichowski.