Pogoda jutro  Pogoda Poznań
0 -6

Nawet do 30 stopni na termometrach! Aquanet uruchamia mgławice

KaT
poniedziałek, 19.06.2017 r.
godz. 09.56
KaT | poniedziałek, 19.06.2017 r., godz. 09.56
Nawet do 30 stopni na termometrach! Aquanet uruchamia mgławice
fot. Włodzimierz Hoppel

W poniedziałek i wtorek w Poznaniu będziemy mieć do czynienia z temperaturami dochodzącymi nawet do 30 stopni Celsjusza. Pierwszy raz w tym roku uruchomione zostaną mgławice i kurtyna wodna na ulicach.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
-1°C 1017 hPa
JUTRO
pogoda
0°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
6°C 1020 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Pierwsze dni tego tygodnia upłyną w Poznaniu pod znakiem wysokich temperatur. We wtorek po upalnych chwilach przyjdzie jednak ochłodzenie - w Wielkopolsce mogą pojawić się burze z silniejszymi porywami wiatru i intensywnymi opadami deszczu, a lokalnie także gradu.


Zanim jednak zrobi się chłodniej o ochłodę w upał zadba Aquanet. - Pierwszy raz w tym roku właśnie dzisiaj uruchomimy mgławice i kurtynę wodną - mówi Dorota Wiśniewska z Aquanetu. - Mgławice będą działać przy Starym Marychu, Starym Browarze oraz przy Parku Wilsona. Kurtyna wodna stanie natomiast na Cytadeli. W tym roku nie będzie kurtyny na Starym Rynku - dodaje. Z kurtyny na Starym Rynku zrezygnowano m.in. ze względów technicznych, ale też po sygnałach od mieszkańców. Nie wszystkim bowiem podobała się „chlapiąca” woda w tym miejscu.

Mgławice i kurtyna będą uruchamiane przez całe lato, gdy termometry będą pokazywać co najmniej około 25 stopni Celsjusza. Aż do końca września, codziennie, można korzystać z wodnej huśtawki nad Jeziorem Maltańskim. Stoi przy Bula Parku i jest dostępna bezpłatnie w godzinach 10.00 - 21.00.