Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 2

Policyjny pościg za nietrzeźwym kierowcą BMW

BS
poniedziałek, 20.03.2017 r.
godz. 16.30
BS | poniedziałek, 20.03.2017 r., godz. 16.30
Policyjny pościg za nietrzeźwym kierowcą BMW

W niedzielę wieczorem wolsztyńscy policjanci pełnili służbę na drogach powiatu. W jej trakcie podjęli próbę zatrzymania kierowcy BMW, który zdecydowanie przekroczył dozwoloną prędkość. Mężczyzna nie zamierzał jednak zatrzymać się, a pościg zakończył się po kilkuset metrach.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
7°C 989 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 998 hPa
POJUTRZE
pogoda
4°C 1014 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Do próby zatrzymania BMW jadącego ze zbyt dużą prędkością doszło w miejscowości Mochy - Kierujący bardzo szybko zauważył mundurowych, ale nie miał zamiaru wykonać wydanego mu polecenia. Zwolnił i zawrócił, kierując się w stronę Wolsztyna - relacjonuje Wojciech Adamczyk z miejscowej policji. 

Policjanci natychmiast podjęli pościg, a ten zakończył się po kilkuset metrach - Kierowane przez mężczyznę BMW wypadło z drogi, uderzyło w kilka znaków, a następnie przewróciło się kończąc jazdę na poboczu. Mężczyzna szczęśliwie nie odniósł widocznych obrażeń. Jego stan wskazywał jednak na to, że znajduje się pod wpływem alkoholu - dodaje Adamczyk. Podejrzenia policjantów potwierdziły się, badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał we krwi 2,24 promila alkoholu.

Kierowca BMW to czterdziestoletni mieszkaniec miejscowości Kaszczor, który w przeszłości był już karany za jazdę pod wpływem alkoholu - Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a jego auto trafiło na policyjny parking. Mężczyzna odpowie nie tylko za jazdę w stanie nietrzeźwości, ale również za przekroczenie dozwolonej prędkości, niezatrzymanie się do kontroli i spowodowanie zdarzenia drogowego - podsumowuje Adamczyk.