Pogoda jutro  Pogoda Poznań
1 -1

Zmiany na ulicy Słowackiego. Ma być bezpieczniej i bardziej komfortowo

j
niedziela, 19.03.2017 r.
godz. 14.35
j | niedziela, 19.03.2017 r., godz. 14.35
Zmiany na ulicy Słowackiego. Ma być bezpieczniej i bardziej komfortowo
fot. ZDM

Na początku przyszłego tygodnia rozpoczną się remonty chodników na ul. Słowackiego. Zmieniona zostanie też organizacja ruchu. Wszystko ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa oraz poprawę komfortu poruszania się po jeżyckiej ulicy.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
3°C 994 hPa
JUTRO
pogoda
1°C 1002 hPa
POJUTRZE
pogoda
-1°C 1007 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Chodniki na wielu jeżyckich ulicach często niszczone są przez parkujące na nich samochody. Nie tylko nie wygląda to dobrze, ale też stanowi niebezpieczeństwo dla pieszych. Dlatego na ulicy Słowackiego wprowadzone zostaną zmiany.

Na prośbę mieszkańców i przy aprobacie lokalnej rady osiedla, wprowadzone zostanie parkowanie równoległe na ulicy. Dzięki temu „uwolnione” zostaną chodniki. Piesi zamiast wąskiego chodnika (często, niewiele powyżej metra szerokości) będą mieli do swojej dyspozycji przejście szerokie na 3-3,5 m. Dzięki temu rodzice z dziećmi w wózkach, osoby poruszające się przy pomocy kul jak też inni przechodnie nie będą zmuszeni, by przeciskać się pomiędzy parkującymi samochodami – informuje Agata Kaniewska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich.

Parkowanie ma zostać także dostosowane do obowiązujących przepisów. Wyeliminowane zostanie z rejonu skrzyżowań i przejść dla pieszych. To spowoduje, że poprawi się widoczność. Zyskają na tym nie tylko piesi, ale także kierowcy. Do tej pory często się zdarzało, że nielegalnie zostawione pojazdy zasłaniały przejazd przez skrzyżowania, czy przejścia dla pieszych – dodaje.

Ponadto na ulicy Słowackiego ma zostać wprowadzonych kontraruch dla rowerzystów. Użytkownicy jednośladów będą poruszać się pod prąd dzieląc przestrzeń z kierowcami.

Prace mają rozpocząć się w najbliższym tygodniu. najpierw prowadzone będą po południowej stronie jezdni, po ich zakończeniu po północnej. Nowe oblicze zyskają chodniki na odcinku od ul. Kraszewskiego do Prusa (strona północna) oraz odcinek od ul. Kraszewskiego do Dom Tramwajarza (strona południowa).