Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
-3 -8
Reklama

2000 zł mandatu dla kierowcy ciężarówki za magnes. W Niemczech inspektorzy stosują opiłki żelaza

KaT
poniedziałek, 6.03.2017 r.
godz. 13.28
KaT | poniedziałek, 6.03.2017 r., godz. 13.28
2000 zł mandatu dla kierowcy ciężarówki za magnes. W Niemczech inspektorzy stosują opiłki żelaza
fot. WITD

Kolejny kierowca samochodu ciężarowego poruszający się po Wielkopolsce otrzymał mandat od inspektorów transportu drogowego.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
-2°C 1009 hPa
JUTRO
pogoda
-3°C 1012 hPa
POJUTRZE
pogoda
-5°C 1014 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Kontrolę przeprowadzono na autostradzie A2 pod Poznaniem. Funkcjonariusze Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli ciągnik samochodowy z naczepą. - W trakcie kontroli stwierdzili, że kierowca przed zatrzymaniem posługiwał się niedozwolonym urządzeniem dodatkowym, magnesem, przyczepionym do impulsatora skrzyni biegów - wyjaśnia WITD.

Ale nie tylko to ujawniono. Okazało się, że kierowca przekroczył dzienny okres prowadzenia pojazdu, nie miał wymaganej przerwy, a dodatkowo naruszono obowiązek wczytywania danych z karty kierowcy. - Kierowca został ukarany mandatem karnym w kwocie 2000 zł, a wobec przedsiębiorcy wszczęto postępowanie administracyjne - dodaje.

Jako ciekawostkę WITD podaje, że w Niemczech inspektorzy używają podczas kontroli opiłków żelaza. Po co? Zdarza się, że kierowca przed kontrolą zdąży ściągnąć magnes z impulsatora. - W takim wypadku niemieccy inspektorzy wyjmują z woreczka opiłki żelaza i obsypują podejrzane miejsce. Silny magnes neodymowy pozostawia ślad w postaci namagnesowania powierzchni, przy której się znajdował i opiłki do niej szybko przylegają - kończy.

Reklama