Pogoda jutro  Pogoda Poznań
4 -3

Nowa usługa Ubera w Poznaniu: „przejazdy samochodem o podwyższonym standardzie”

KaT
czwartek, 16.02.2017 r.
godz. 13.04
KaT | czwartek, 16.02.2017 r., godz. 13.04
Nowa usługa Ubera w Poznaniu: „przejazdy samochodem o podwyższonym standardzie”
fot. Uber

Od czwartku w Poznaniu można korzystać z usługi UberSelect. Umożliwia ona zamówienie przejazdu samochodem o podwyższonym standardzie z kierowcą, który ma najwyższą średnią ocen.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 993 hPa
JUTRO
pogoda
4°C 996 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 998 hPa

UberSelect to nowa usługa, z której już korzystają klienci platformy Uber dla Firm. Od czwartku jest dostępna dla wszystkich użytkowników Ubera w Poznaniu. - Przejazdy z UberSELECT mogą realizować jedynie posiadacze bardziej komfortowych samochodów o odpowiednim standardzie i w odpowiednim wieku. Przykładowe auta, z jakich korzystają partnerzy w ramach uberSELECT to BMW serii 3, Volkswagen Passat, Ford Mondeo czy Toyota Prius - informuje Uber. Ile to kosztuje? Rozpoczęcie kursu to 7 złotych, a przejechanie każdego kilometra to 1,7 zł. Płacimy też 35 groszy za każdą minutę jazdy.

Uber chwali się, że w 2016 roku odnotował w Poznaniu bardzo dobre wyniki. - Liczba przejazdów realizowanych w stolicy Wielkopolski wzrosła aż czterokrotnie - mówi Kacper Winiarczyk, dyrektor Ubera w Polsce.

Już od ponad roku poznaniacy mogą korzystać z Ubera - aplikacji mobilnej służącej do zamawiania samochodu z kierowcą. Od początku wzbudza ona duże emocje - szczególnie wśród taksówkarzy, którzy skarżą się, że kierowcy wykorzystujący aplikację w celach zarobkowych zabierają im pracę. Na spotkaniu z taksówkarzami prezydent Poznania zapowiedział, że podejmie działania, które będą miały na celu danie przewagi taksówkarzom nad pojazdami Ubera. - Nie mogę pozwolić, by konkurencją dla taksówkarzy była szara strefa - mówił Jacek Jaśkowiak.