Reklama
Reklama

Transport zwierząt pod szczególnym nadzorem

fot. WITD w Poznaniu
fot. WITD w Poznaniu

W Poznaniu podpisane zostało porozumienie pomiędzy Wielkopolskim Wojewódzkim Lekarzem Weterynarii a Wielkopolskim Wojewódzkim Inspektorem Transportu Drogowego. Głównym powodem jest troska o dobrostan przewożonych zwierząt.

We wspólnie działania Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego i Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii włączeni zostaną Powiatowi Lekarze Weterynarii. Będą oni współdziałając z inspektorami organizowali kontrole w zakresie zasad i warunków transportu zwierząt, a w szczególności nadzoru nad przestrzeganiem przepisów o ochronie zwierząt. Szczególny nacisk zostanie położony na ujawnianie przewozów zwierząt bez wymaganych uprawnień i w warunkach sprzecznych z przepisami prawa - mówi Wielkopolski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego w Poznaniu Aleksander Żołędziowski.

Dzięki porozumieniu możliwa będzie również wymiana informacji oraz doświadczeń o istotnym znaczeniu dla zapewnienia bezpieczeństwa w transporcie drogowym i komunikacji międzynarodowej. W zależności od potrzeb przewidujemy też organizowanie spotkań szkoleniowo-organizacyjnych - dodaje Wielkopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii w Poznaniu Andrzej Żarnecki. Źródło WITD w Poznaniu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla regionu
24℃
13℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
19.98 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro