Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
-3 -8
Reklama
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
-2°C 1009 hPa
JUTRO
pogoda
-3°C 1012 hPa
POJUTRZE
pogoda
-5°C 1014 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Transport zwierząt pod szczególnym nadzorem

j
sobota, 11.02.2017 r.
godz. 16.22
j | sobota, 11.02.2017 r., godz. 16.22
Transport zwierząt pod szczególnym nadzorem
fot. WITD w Poznaniu

W Poznaniu podpisane zostało porozumienie pomiędzy Wielkopolskim Wojewódzkim Lekarzem Weterynarii a Wielkopolskim Wojewódzkim Inspektorem Transportu Drogowego. Głównym powodem jest troska o dobrostan przewożonych zwierząt.

We wspólnie działania Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego i Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii włączeni zostaną Powiatowi Lekarze Weterynarii. Będą oni współdziałając z inspektorami organizowali kontrole w zakresie zasad i warunków transportu zwierząt, a w szczególności nadzoru nad przestrzeganiem przepisów o ochronie zwierząt. Szczególny nacisk zostanie położony na ujawnianie przewozów zwierząt bez wymaganych uprawnień i w warunkach sprzecznych z przepisami prawa – mówi Wielkopolski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego w Poznaniu Aleksander Żołędziowski.

Dzięki porozumieniu możliwa będzie również wymiana informacji oraz doświadczeń o istotnym znaczeniu dla zapewnienia bezpieczeństwa w transporcie drogowym i komunikacji międzynarodowej. W zależności od potrzeb przewidujemy też organizowanie spotkań szkoleniowo-organizacyjnych – dodaje Wielkopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii w Poznaniu Andrzej Żarnecki. Źródło WITD w Poznaniu.

Reklama