Reklama
Reklama

Niemiecka prokuratura wystawiła list gończy za podejrzanym o przeprowadzenie zamachu

Anis Amari podejrzewany jest przez niemiecką prokuraturę o przeprowadzenie zamachu na jarmark bożonarodzeniowy w Berlinie. Zdaniem niemieckich służb mężczyzna używał sześciu różnych nazwisk oraz trzech narodowości. Za pomoc w jego ujęciu wyznaczono 100 tysięcy euro nagrody.

Przypominamy, że do zamachu na jeden z bożonarodzeniowych jarmarków doszło w miniony poniedziałek około godziny 21. Rozpędzona ciężarówka wjechała wówczas w tłum ludzi zgromadzonych w centrum Berlina, zginęło 12 osób, a 48 zostało poszkodowanych. Wśród ofiar śmiertelnych jest polski kierowca ciężarówki. Mężczyzna został napadnięty, kiedy oczekiwał na rozładunek. Z informacji przekazywanych przez niemieckie media wynika, że w chwili ataku Polak jeszcze żył i próbował powstrzymać terrorystę. Niestety skończyło się to dla niego śmiercią.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Ostatnie wolne miejsca!
REKLAMA

Początkowo policja informowała, że udało się ująć kierującego pojazdem, ale ostatecznie okazało się, że zatrzymany mężczyzna nie miał związku z zamachem. W środę niemiecka prokuratura opublikowała list za pochodzącym z Tunezji Anisem Amari. To 24-latek jest teraz głównym podejrzanym w tej sprawie. Z informacji niemieckich służby wynika, że mężczyzna ma około 178 centymetrów wzrostu i waży około 75 kilogramów. Służby ostrzegają, że mężczyzna może być niebezpieczny dla otoczenia, a przy ewentualnym kontakcie należy zachować ostrożność.

Wiadomo, że mężczyzna przyjechał do Niemiec w lipcu 2015 roku, a od lutego 2016 przebywał głównie w Berlinie. Jego wniosek o azyl został w czerwcu odrzucony, ale nie doszło do deportacji ze względuna brak dokumentów potwierdzających jego tożsamość. Mężczyzna miał posługiwać się sześcioma różnymi nazwiskami i trzema narodowościami.

Za pomoc w jego ujęciu wyznaczono 100 000 euro nagrody.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
13℃
Poziom opadów:
4.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
21.74 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro