Pogoda jutro  Pogoda Poznań
0 -5

Drogowcy planują północno-wschodnią obwodnicę Poznania

BS
sobota, 2.07.2016 r.
godz. 21.20
BS | sobota, 2.07.2016 r., godz. 21.20
Drogowcy planują północno-wschodnią obwodnicę Poznania

Zarząd Dróg Powiatowych organizuje spotkania z mieszkańcami w sprawie budowy północno-wschodniej obwodnicy Poznania. Pierwsze spotkaniu odbędą się w najbliższym tygodniu.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
0°C 1026 hPa
JUTRO
pogoda
0°C 1030 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1033 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Północno-wschodnia obwodnica Poznania ma połaczyć istniejące już drogi. Wiadomo, że nowa droga rozpocznie się na zachodniej obwodnicy Poznania w okolicy Suchego Lasu. Nie wiadomo natomiast, którędy będzie biegła dalej. W tej chwili drogowcy przygotowali trzy warianty. Obwodnica może zakończyć się na DK92 pomiędzy Paczkowem a Kostrzynem lub na drodze S5 w okolicy Kleszczewa lub Iwna. Niezależnie od wariantu droga będzie przebiegała przez gminy: Suchy Las, Pobiedziska, Kostrzyn, Kleszczewo, Czerwonak i Swarzędz.

W najbliższym czasie rozpoczną się pierwsze spotkania z mieszkańcami tych gmin. Pierwsze spotkanie odbędzie się 4 lipca o godzinie 15 w sali sesyjnej Parku Wodnego Octopus w Suchym Lesie. Trzy dni później drogowcy spotkają się z mieszkańcami Pobiedzisk. Spotkanie odbędzie się 7 lipca o godzinie 15 w Szkole Podstawowej i Przedszkolu przy ulicy Szkolnej 2 w Biskupicach. 

W tej chwili nie wiadomo jeszcze, kiedy nowa droga powstanie. Nie są jeszcze zabezpieczone środki na jej powstanie, a prowadzone prace mają jedynie charakter koncepcyjny.