Reklama
Reklama

Most Teatralny: wydłużają przystanek tramwajowy

fot. Nishio Poznań
fot. Nishio Poznań

Już niedługo tramwaje zatrzymujące się na moście Teatralnym będą mieć do dyspozycji więcej miejsca. Przystanek tramwajowy jest wydłużany. MPK z przedłużenia się cieszy, a stowarzyszenie Inwestycje dla Poznania zwraca uwagę na jakość wykonania prac.

Choć na przystanku zlokalizowanym na moście Teatralnym od dwóch lat jednocześnie mogą się zatrzymywać dwa tramwaje, MPK od dawna zabiegało o to, by dodatkowo wydłużyć ten przystanek. - Od pewnego czasu staraliśmy się w Zarządzie Dróg Miejskich o wydłużenie tego przystanku - mówi Iwona Gajdzińska, rzeczniczka MPK Poznań.

- ZDM wykorzystał fakt przebudowywania ronda Kaponiera i postanowił przedłużyć przystanek na moście Teatralnym. My bardzo się z tego cieszymy, bo znacznie wpłynie to na płynność ruchu w tym rejonie. Zyskają też piesi, ponieważ drugi tramwaj stojąc na przystanku do tej pory blokował przejście dla pieszych. Po przedłużeniu ten problem zniknie - zapewnia Gajdzińska.

Mniej optymistycznie do przedłużenia przystanku podchodzą członkowie stowarzyszenia Inwestycje dla Poznania. Na oficjalnym profilu stowarzyszenia na Facebooku pojawił się wpis na ten temat. - Trwa realizacja pożądanej inwestycji, na którą od 2010 roku (!) czeka MPK Poznań. I to jest bardzo dobra wiadomość. NIESTETY wykonujący ów peron (MPK mówi, że prawdopodobnie ZDM) zeszpecił zabytkową konstrukcję Mostu Teatralnego. ZERO wyczucia smaku, ZERO estetyki. Tandeta i fuszera... Stosując takie podejście do przestrzeni, to daleko jako City of Poznan nie zajdziemy... "Poznański porządek" - na pewno nie w wydaniu tej komórki, która odpowiada za ten koszmarny wyczyn! Jak na ironię dzieje się to w momencie, w którym ukończyliśmy prace (społecznie wraz ze studentami) nad Katalogiem Chodników... - czytamy.

Zarząd Dróg Miejskich przyznaje, że to rozwiązanie tymczasowe. - Chodnik i przystanek zostaną poszerzone na długości około 20 metrów - mówi Tomasz Libich z ZDM. - Ze względu na przebudowę Kaponiery w tym miejscu jest bardzo duże natężenie ruchu tramwajów i stąd konieczność wykonania tego przedłużenia. Jest to rozwiązanie tymczasowe, które będzie funkcjonować do końca prac na Kaponierze. Decyzję na ten temat podjęto w zeszłym tygodniu i realizacja odbywa się możliwe najszybciej. W przyszłości po moście Teatralnym poruszać się będzie mniej pojazdów, a tym samym tak długi przystanek nie będzie potrzebny - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
16.22 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro