Reklama
Reklama

Zapraszamy na "Leśny Piknik Rodzinny"

8 października Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Poznaniu wraz z Urzędem Miasta Poznania, PZŁ, WOT, Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną i WFOŚiGW w Poznaniu organizuje "Leśny Piknik Rodzinny".

Będzie to doskonała okazja do darmowej degustacji darów lasów, marki "Dobre z Lasu" oraz różnych dań z dziczyzny m.in. burgerów i gulaszu z sarny. To również wspaniała okazja do spotkania z leśnikami i poznania ich pracy. Leśnicy podczas wydarzenia poprowadzą na stoiskach szereg warsztatów edukacyjnych. Nie zabraknie konkursów z nagrodami oraz gier i zabaw dla najmłodszych. Leśna jenga gigant, twister, gra "kontynenty" czy też koło fortuny, to tylko kilka naszych propozycji, aby zachęcić do wzięcia aktywnego udziału w naszym pikniku.

Dla uczestników na stoisku RDLP w Poznaniu będziemy rozdawali sadzonki drzew leśnych i krzewów (m.in. Kalina koralowa, Czereśnia ptasia, Dzika grusza, Jarząb pospolity, Bez czarny, Lipa drobnolistna, Dąb bezszypułkowy). Oprócz tego na scenie w czasie pikniku odbędą się dwa koncerty: Zespołu Sygnalistów Myśliwskich "Palatium" z Nadleśnictwa Grodzisk wraz z zespołem Sounds Good oraz zespołu Taraka.

Do zobaczenia na Leśnym Pikniku Rodzinnym, 8 października od godziny 10:00 do 15:00 pod Katedrą na Ostrowie Tumskim w Poznaniu.

Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem prezydenta Miasta Poznania i dyrektora generalnego Lasów Państwowych. Patronat medialny TVP 3 Poznań.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
33.97 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro