Reklama
Reklama

AKADEMOS - przedszkole i żłobek w jednym miejscu!

AKADEMOS to publiczne przedszkole na terenie gminy Suchy Las, działające od 2018 roku. Tuż za północną granicą Poznania, na nowym osiedlu Złotniki Park, w kolorowym, zaprojektowanym z myślą o najmłodszych budynku troszczymy się o wszechstronny rozwój, edukację oraz beztroską zabawę dzieci w wieku 2,5 - 6 lat.

Obiekt główny dysponuje 9 przestronnymi, klimatyzowanymi salami dydaktycznymi, własnym ogrodem, placem zabaw i dwupoziomową kuchnią. W związku z rosnącym zainteresowaniem naszą ofertą bezustannie się rozwijamy. W lipcu br. uruchomiony został kolejny oddział w specjalnie zaadaptowanym i zmodernizowanym budynku, a już we wrześniu br. działalność rozpocznie niepubliczny żłobek dla maluchów w wieku 1-2,5 roku.

Przedszkole jest placówką publiczną, w związku z czym zapewniamy 5 godzin całkowicie bezpłatnej opieki w ciągu dnia, natomiast każda kolejna rozpoczęta godzina pobytu dziecka to koszt rzędu 1 zł. Opieka nad sześciolatkami jest całkowicie bezpłatna. W żłobku natomiast świadczone będą usługi w ramach jednostki niepublicznej, a czesne oszacowano na 1100 zł miesięcznie. Naszą ofertę wyróżnia fakt, że nie pobieramy opłaty wpisowej.

Zarówno do wydatków związanych z pobytem dziecka w przedszkolu jak i żłobku należy doliczyć koszt wyżywienia. W tym zakresie oferujemy pakiety całodzienne lub połowiczne, uwzględniamy też diety bezbiałkowe, bezglutenowe, wegetariańskie oraz indywidualne, wykluczające wybrane alergeny. Posiłki przygotowywane są na miejscu w kuchni zlokalizowanej w siedzibie głównej obiektu.

Mając na względzie potrzeby rodziców pracujących, w trosce o komfort i wygodę, zarówno przedszkole jak i żłobek czynne są w dogodnym wymiarze godzin, od 6.30. do 17.30.

Nasza kadra to osoby kreatywne z dużym potencjałem, dlatego każdego dnia wiele się u nas dzieje. Cyklicznie gościmy policjantów, strażaków, strażników miejskich. Odwiedził nas też kontroler ruchu lotniczego, mistrz pszczelarski, pielęgniarka oraz pracownicy ZGK. Sporo podróżujemy, byliśmy na licznych wycieczkach, m.in. odwiedziliśmy wrocławskie ZOO, a podróże te dofinansowane są przez organ prowadzący, więc koszt ponoszony przez rodziców jest w połowie rekompensowany. Regularnie doposażamy obiekt w nowe zabawki oraz pomoce dydaktyczne. Cenimy sobie kontakt z naturą, dlatego każda z grup ma swój własny ogródek, gdzie pod troskliwą opieką personelu dzieci uprawiają warzywa i owoce. U nas nie ma miejsca na nudę, dlatego wszystkie maluchy są szczęśliwe i uśmiechnięte. Każdego dnia dokładamy wszelkich starań, by wspomnienia z beztroskiego okresu dzieciństwa były jak najpiękniejsze i aby nasi absolwenci zapamiętali je na długie lata oraz pielęgnowali aż do późnej dorosłości.

Publiczne Przedszkole oraz Niepubliczny Żłobek AKADEMOS
Złotniki, ul. Lazurytowa 3/ Łagiewnicka 2
62-002 Suchy Las
Tel. 515 169 083
www.akademosprzedszkole.pl

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
10℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
6.88 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro