Reklama
Reklama

Coraz bliżej kolejnej wielkopolskiej obwodnicy

Zdjęcie ilustracyjne | fot. GDDKiA

Chodzi o obwodnicę Grzymiszewa.

- W Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu złożyliśmy wniosek o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla obwodnicy Grzymiszewa. Uzyskanie tej decyzji umożliwi rozpoczęcie robót budowlanych. Jest to pierwsza inwestycja w woj. wielkopolskim, realizowana w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic, dla której złożyliśmy wniosek o wydanie decyzji ZRID - wyjaśnia Alina Cieślak z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Umowę na zaprojektowanie i budowę trasy podpisano z wykonawcą w czerwcu ubiegłego roku. - Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm Polimex Infrastruktura (lider) i Polimex Mostostal (partner). Umowa o wartości ponad 18 mln zł zostanie zrealizowana w ciągu 27 miesięcy od daty jej zawarcia z wyłączeniem okresów zimowych w czasie robót budowlanych. W ramach umowy wykonawca przygotuje projekt budowlany, uzyska niezbędne decyzje, a następnie wybuduje drogę. Planowany termin oddania do ruchu to II kwartał 2024 roku - dodaje.

Droga będzie mieć około 1,5 km długości. Ominie Grzymiszew od południa, a następnie przez rondo włączy się do istniejącej DK72.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
6℃
Poziom opadów:
2.7 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
8.42 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro