Reklama
Reklama

Moc atrakcji w Muzeum w Szreniawie koło Poznania. Zawody jeździeckie i nie tylko...

W poniedziałek, 15 sierpnia 2022 r. w Muzeum Narodowym Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie (gmina Komorniki, 10 min od Poznania) odbędą się zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody: Regionalne - GRAND PRIX KJ Fimmel Team, Towarzyskie o PUCHAR WÓJTA Gminy Komorniki organizowane przez Bosma Jumping Team o łącznej puli nagród 50 000 zł https://www.facebook.com/BosmaJumpingTeam

Będzie to wspaniała okazja by spędzić czas w gronie rodziny i przyjaciół, wstęp do Muzeum i na wydarzenie jest bezpłatny.

Oprócz profesjonalnych zawodów jeździeckich odbędą się zawody dla publiczności Hobby Horse, które traktowane są jako dyscyplina sportowa. W konkurencji zawodnik w trakcie "przejazdu", trzyma kij z głową konia-kukiełką między udami skacząc przez przeszkody. Aby wygrać trzeba się postarać wykonać to bezbłędnie, uzyskując jak najlepszy czas- zapisy odbędą się na miejscu (regulamin: https://www.facebook.com/BosmaJumpingTeam/posts/575929920860274). Udział może wziąć każdy z widzów. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymają pamiątkowy dyplom. Dla 6 pierwszych miejsc w każdym z 7 rozegranych konkursów, organizatorzy przygotowali pamiątkowe FLOTS i NAGRODY RZECZOWE.

Podczas wydarzenia będzie okazja do przejażdżki bryczką i na kucyku.

Imprezie towarzyszą liczne stanowiska rękodzielnicze oraz z gastronomią, w tym z domowymi wypiekami.

Więcej informacji o wydarzeniu:

https://www.facebook.com/110872198923600/posts/5724057084271722/

Dojazd: Koleje Wielkopolskie linia Poznań-Wolsztyn (stacja bezpośrednio przy wejściu do Muzeum), Górczyn: autobus nr. 703, 705,707.

Na kolejną niedzielę, 21.08.2022 r. Muzeum Narodowe Rolnictwa w Szreniawie przygotowało imprezę edukacyjno-rekreacyjną "Przeszłość-przyszłości", podczas której cofniemy się do wsi z przeszłości. Odbędą się niecodzienne pokazy prac na polu z wykorzystaniem zapomnianych maszyn rolniczych i zwierząt (konie). Nadarzy się okazja do spróbowania naparów ziołowych, potraw kuchni tradycyjnej i regionalnej, zakupu wyrobów twórców ludowych i rzemieślników. Przy piecach muzealnych można będzie zobaczyć pokaz wypieku chleba na naturalnym zakwasie z możliwością zakupu. Nie zabraknie zabaw, warsztatów i konkursów z nagrodami dla najmłodszych.

Podczas imprezy odbędzie się konkurs na "Najlepszy Smak Powiatu Poznańskiego- Smak Kiełbasy 2022", którego celem jest promocja wielkopolskich tradycji wędliniarskich i masarskich, upowszechnianie dawnych receptur, nagradzanie i prezentacja tego co wyjątkowe w kulinariach regionu.

Dużą atrakcją imprezy będą występy zespołów, krajowych i zagranicznych, biorących udział w jubileuszowym XV Festiwalu Sztuki Ludowej organizowanym przez Towarzystwo "Poligrodzianie". W pałacu będzie miał miejsce midisaż wystawy "Haft chiński w pałacu w Szreniawie. Wystawa ze zbiorów Ambasady Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce", podczas którego będzie można poznać sekrety haftu chińskiego mającego długą, bo liczącą około czterech tysięcy lat historię.

Muzeum Narodowe Rolnictwa w Szreniawie zaprasza do odwiedzenia strony internetowej muzeum https://muzeum-szreniawa.pl/ lub Facebooka https://www.facebook.com/MuzeumSzreniawa/ gdzie znajdują się aktualne informacje na temat ciekawej oferty imprez plenerowych, warsztatów, pokazów i wystaw.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
10℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
6.88 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro