Reklama
Reklama

Jest drugi przetarg na budowę Kładki Berdychowskiej. Miasto liczy na korzystniejsze oferty

fot. Pracownia ARPA / UM Poznań

W pierwszym przetargu najtańsza oferta przekraczała założony budżet o ponad 60 mln złotych.

W kwietniu Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły przetarg na wykonawcę budowy mostów pieszo-rowerowych nad Wartą i Cybiną. Chodzi o Kładkę Berdychowską, która ma połączyć Chwaliszewo, przez Ostrów Tumski z Berdychowem. Początkowo miasto zakładało, że taka kładka będzie kosztować maksymalnie do 30 milionów złotych. Później zakładano, że jednak koszt może być większy - ostatecznie zarezerwowano na ten cel 92 miliony złotych.

Na początku lipca otwarto oferty złożone w przetargu. Do PIM zgłosiło się czterech wykonawców zainteresowanych przeprowadzeniem inwestycji. Najtańsza oferta pochodziła od konsorcjum MOST i KSH STEEL i opiewała na... nieco ponad 158 milionów złotych. Przekroczyła założony budżet o 66 milionów złotych. To ogromna kwota.

Po mniej więcej miesiącu, na początku sierpnia, przetarg unieważniono. Teraz PIM ogłosiły nowy przetarg, w którym oferty można składać do 12 września. W przetargu zaszły pewne zmiany - zdecydowano się na przykład na złagodzenie części wymogów stawianych oferentom. Miasto wierzy, że zgłosi się dzięki temu więcej firm, a zaproponowane przez nie ceny będą korzystniejsze.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
7℃
Poziom opadów:
1.7 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
32.99 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro