Reklama
Reklama

Remont na ul. Kościelnej. Na kilka dni wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu

Zdjęcie ilustracyjne | fot. ZDM
Zdjęcie ilustracyjne | fot. ZDM

Według planów prace w związku z remontem nawierzchni i budową przyłącza na ul. Kościelnej w Poznaniu potrwają od 11 do 20 sierpnia.

Zachodnia jezdnia ul. Kościelnej zostanie zamknięta dla ruchu pojazdów od skrzyżowania z ul. św. Wawrzyńca (starą) do skrzyżowania z ul. Wąską, a ruch po jezdni wschodniej odbywać się będzie w obu kierunkach (po jednym pasie w każdym kierunku, czasowo bez buspasa). W tym czasie łącznik między obiema jezdniami ul. Kościelnej w ciągu ul. Jeżyckiej będzie dwukierunkowy, z ograniczeniami ruchu rowerowego i pieszego - informuje Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

Z uwagi na wprowadzenie czasowego zakazu postoju na remontowanym odcinku ulicy kierowcy proszeni są o wcześniejsze usunięcie pojazdów z miejsc objętych zakazami.

W uzgodnieniu z zarządcą stacji paliw, wykonawca określi warunki dojazdu do ul. Barańczaka. Ruch na terenie robót, w tym przez przejścia dla pieszych, może być kierowany ręcznie. Utrzymane zostanie dojście do posesji i dojazd pojazdów służb - dodaje Kaniewska.

O utrudnieniach dla pasażerów komunikacji miejskiej pisaliśmy tutaj.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
7.90 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro