Reklama
Reklama

Ulice na Morasku zostaną rozbudowane. Jest przetarg

fot. PIM

Ogłosiły go Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Konkretnie chodzi o ulice Glinienko, Drogocin i Knyszyn. W przypadku pierwszej ulicy, zostanie ona rozbudowana na odcinku pomiędzy Franciszka Jaśkowiaka i Knyszyn. Dwie pozostałe ulice zostaną przebudowane w całości. - W sumie w zakres inwestycji wchodzi ok. 430 metrów drogi. Wszystkie trzy służą mieszkańcom okolicznej zabudowy jednorodzinnej. Obecnie mają nawierzchnię gruntową, jedynie na początkowym fragmencie ul. Glinienko jest utwardzona - podają PIM.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Ulica Glinienko po przebudowie będzie wyposażona w chodnik, pojawią się tam zjazdy na posesje, a także miejsca postojowe z kostki brukowej. Podobnie będzie w przypadku uliczek Drogocin i Knyszyn. - Ze względu na osiedlowy charakter ulicy Glinienko, przewiduje się ograniczenie prędkości i wyniesione skrzyżowania - w trosce o bezpieczeństwo pieszych. Będą to skrzyżowania ulic Glinienko, Drogocin i Janowo oraz Glinienko, Knyszyn i Łysy Młyn. Ponadto pojawią się tam przejścia dla pieszych. Wykonawca zajmie się także wprowadzeniem odpowiedniego oznakowania poziomego i pionowego w nowym układzie drogowym.

W przetargu zawarto prawo opcji. Inwestor będzie mógł rozszerzyć zadanie o budowę ulicy Janowo. - Dziś to ulica gruntowa, dlatego przewiduje się wykonanie nowej konstrukcji jezdni, zjazdów oraz chodników z kostki brukowej betonowej. Etap ten dotyczy odcinka o długości ok. 200 metrów. Wykorzystanie tzw. prawa opcji będzie zależało od możliwości finansowych miasta.

Firmy zainteresowane udziałem w przetargu mogą składać swoje oferty do 10 czerwca.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
14℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
10.59 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro