Reklama
Reklama

ZTM zachęca przedsiębiorców do kupowania kart PEKA Firma. "To karta na okaziciela, może więc być używana rotacyjnie"

Zdjęcie ilustracyjne | fot. ZTM Poznań
Zdjęcie ilustracyjne | fot. ZTM Poznań

Kto może wyrobić kartę PEKA Firma?

Zarząd Transportu Miejskiego podkreśla, że z kart PEKA korzystać mogą również przedsiębiorstwa. Wystarczy wyrobić kartę PEKA Firma. Mogą to zrobić firmy, instytucje, a także osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą. Do wyboru jest kilka wersji - na jedną, dwie, trzy lub wszystkie strefy komunikacyjne, a także na konkretny zakres dni. - Warto pamiętać, że kartę PEKA Firma można rozliczyć jako koszt. Jest ona także kartą na okaziciela, może więc być używana rotacyjnie - wyjaśnia ZTM.

Firmy mogą wykupić kartę z biletem na wszystkie dni miesiąca. Koszt za miesiąc na strefę A to 144 złote, a na wszystkie strefy 268 złotych. Można też korzystać z 50-procentowych zniżek dla osób, którym przysługują. Inną opcją jest wykupienie PEKA Firma tylko na dni robocze. Koszt za miesiąc na strefę A to 120 złotych, a na wszystkie strefy 216 złotych. Jeszcze tańszą opcją jest wykupienie karty na dni robocze, ale z zaznaczeniem, że jest aktywna tylko w godzinach pracy przedsiębiorstwa (10 godzin). Taka karta kosztuje 90 złotych miesięcznie na strefę A lub 160 zł za wszystkie strefy. - Karty PEKA Firma można kupować/doładowywać na wybrany przez siebie miesięczne okresy. Najkrótszym terminem jest 1 miesiąc, a najdłuższym - 12 miesięcy. Im dłuższy okres wybierzemy, tym cena za daną kartę PEKA Firma będzie niższa.

Karta PEKA Firma umożliwia też korzystanie z tPortmonetki, a więc opłacanie przejazdów bez konieczności kupowania biletu miesięcznego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
9℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
5.41 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro