Reklama
Reklama

Widział, ale nie zgłosił, że wandal niszczy wiatę. "Nie jest konfidentem"

fot. Straż Miejska Swarzędz
fot. Straż Miejska Swarzędz

Służby apelują o choćby anonimowy telefon.

W nocy, kilka dni temu ofiarą wandala padła wiata świetlicy wiejskiej w Jasinie. Jak informują strażnicy miejscy, wstępnie szkody wyceniono na kilka tysięcy złotych.

Funkcjonariusze są pewni, że osoba odpowiedzialna odpowie za swój czyn, ale martwi ich coś innego. Bulwersujące jest to, że niektórzy mieszkańcy bloku sąsiadującego ze świetlicą wiedzieli, że dzieje się tam coś niepokojącego, jeden z nich zapytany, dlaczego nie wezwał policji, odpowiedział, że nie jest konfidentem - informują.

Drodzy Swarzędzanie, przecież niszczone jest nasze wspólne mienie, wszyscy płacimy podatki, za które budowane, utrzymywane są wszelkie urządzenia publicznego użytku, boiska, place zabaw, świetlice. W ten sposób wyrzucamy w błoto także swoje własne pieniążki - dodają. Nie wszystko da się objąć monitoringiem, choćby służb porządkowych w naszej gminie działało i dziesięć, czy dwadzieścia razy więcej, i tak bez pomocy i współpracy ze strony społeczeństwa nie będziemy w stanie wszystkiego ogarnąć i upilnować - zauważają.

Strażnicy miejscy ze Swarzędza zauważają, że na terenie gminy jest mnóstwo obiektów, które na co dzień służą mieszkańcom, a w podobny sposób mogą zostać zniszczone przez wandali. Prosimy, apelujemy, jeśli widzicie, słyszycie Państwo, że dzieje się coś złego wykonajcie choćby anonimowy telefon do nas, komisariatu policji lub po prostu na "112" - kończą.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Czerwiec? W nocy raczej marzec. Jest ostrzeżenie IMGW!
17℃
6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
2.38 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro