Reklama
Reklama

Prace na ul. Zwierzynieckiej dobiegają końca. Większość utrudnień ma zniknąć już dziś!

fot. PIM

Wzdłuż ul. Zwierzynieckiej na Jeżycach, na odcinku od ronda Kaponiera do ul. Gajowej, powstaje nowa droga rowerowa.

Nowa, dwukierunkowa droga rowerowa wzdłuż północnej strony ul. Zwierzynieckiej jest już niemal gotowa. W ubiegłym tygodniu ułożona została ostatnia warstwa nawierzchni trasy. Do wykonania pozostał jeszcze montaż małej architektury, wprowadzenie odpowiedniego oznakowania i budowa przejazdu rowerowego przez rondo Kaponiera - mówi Tomasz Płóciniczak, dyrektor ds. przygotowania i realizacji inwestycji w spółce Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Nowa nawierzchnia ułożona została już także na północnej jezdni ul. Zwierzynieckiej, na pasach od strony nowej drogi rowerowej. Według zapowiedzi, już od 25 maja znów będzie dostępny przejazd przez ul. Zwierzyniecką na wprost, w stronę ul. Kraszewskiego, jak i skręt w ul. Mickiewicza.

W dalszym ciągu prace toczyć się będą jeszcze na rondzie Kaponiera. Docelowo przejazd od ul. Św. Marcin w stronę ul. Zwierzynieckiej będzie możliwy trasą wyznaczoną poza jezdnią (od strony mostu Teatralnego). Na przejazdach rowerowych przez rondo projekt zakłada także budowę sygnalizacji świetlnej dla korzystających z tego środka transportu - informują urzędnicy PIM.

Prace na ul. Zwierzynieckiej obejmowały także ułożenie nowej nawierzchni chodnika i budowę zatoki autobusowej, a także przebudowę zjazdów i wysp rozdzielających na ulicy. Skrzyżowanie ul. Zwierzynieckiej z ul. Mickiewicza zostało wyniesione, co poprawi bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów - dodają.

Na Zwierzynickiej zauważyć można też więcej zieleni. Przybyło siedem drzew, którym towarzyszy 1200 krzewów oraz 600 sztuk bylin. Przewidziana jest jeszcze mała architektura, taka jak ławki i kosze na śmieci.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
14℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
10.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro