Reklama
Reklama

Nowe platformy przystankowe i nowa pętla autobusowa. Gdzie powstaną?

fot. ZTM Poznań

Zarząd Transportu Miejskiego szykuje się do kolejnych inwestycji.

ZTM planuje wybudowanie 9 nowych platform przystankowych w sześciu lokalizacjach. Ułatwią one oczekiwanie na autobus, będą wyposażone we wiaty, a dostaniemy się po nich wyznaczonym ciągiem komunikacyjnym. To rady osiedli zaproponowały, gdzie mają się znaleźć platformy. Będą to następujące lokalizacje:

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

- Krzyżowa (przystanek zlokalizowany przy ul. Dolna Wilda),
- Maków Polnych (dwa przystanki zlokalizowane przy ul. Naramowickiej),
- Os. Sobieskiego (nowy przystanek zlokalizowany przy ul. Smoleńskiej),
- Robocza (przystanek zlokalizowany przy ul. Robocza),
- Schronisko dla Zwierząt (dwa przystanki zlokalizowane przy ul. Kobylepole),
- Wieprawska (dwa przystanki zlokalizowane przy ul. Szczepankowo).

- Dziś w większości powyższych lokalizacji pasażerowie muszą borykać się z brakiem wyniesionej platformy przystankowej. Wyjątek stanowią przystanki Robocza oraz Wieprawska, gdzie przystanki znajdują się w ciągu chodnika. Dlatego planowane prace zapewnią możliwość wygodniejszego korzystania z komunikacji miejskiej - podaje ZTM.

Nowością będzie też pętla autobusowa na poznańskim Dębcu. Powstanie przy ulicy Opolskiej. - Jest to możliwe dzięki pozyskaniu przez Miasto Poznań dodatkowych terenów przyległych do obecnej pętli autobusowej. Dzięki temu ma powstać nowe, przyjazne dla pasażerów miejsce przesiadkowe. Pętla będzie wyposażona we wszystkie niezbędne elementy infrastruktury przystankowej i transportowej, takie jak wiaty czy inne elementy małej architektury. Ponadto powstanie tam punkt socjalny dla kierowców - dodaje.

Są też plany, by teren wewnątrz pętli na Ogrodach stał się ogólnodostępny. - Obecnie Zarząd Transportu Miejskiego prowadzi postępowanie, po którego rozstrzygnięciu zostanie przygotowana dokumentacja projektowa. Docelowo wewnątrz pętli zostanie stworzona przestrzeń przyjazna mieszkańcom, która będzie urządzona na wzór zieleńca z wykorzystaniem różnych form nasadzeń. Będą one tworzyć kompozycje roślinne, których formy uwzględnią m.in. potrzeby wynikające z obsługi pętli przez obsługujące ją służby techniczne. Do prac projektowych zaproszeni będą przedstawiciele Rady Osiedla Ogrody, która wnioskowała o zmianę wyglądu wnętrza pętli wraz z jej zagospodarowaniem i przekazała na ten cel 25 tys. zł.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
14℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
10.59 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro