Reklama
Reklama

Wyścigi Kaczmarek Electric MTB przenoszą się na trasy w Wielkopolsce

Przed nami trzy wielkopolskie etapy cyklu zawodów kolarskich: Grand Prix Kaczmarek Electric MTB: w Murowanej Goślinie, Chodzieży i Żerkowie.

Na starcie wyścigu kolarstwa górskiego mogą stanąć zarówno profesjonalni zawodnicy, jak i amatorzy. Organizatorzy przygotowali też specjalne kategorie i wiele atrakcji dla dzieci.

Grand Prix Kaczmarek Electric MTB to drugi pod względem wielkości maraton MTB organizowany w zachodniej Polsce i jedna z największych imprez rowerowych w kraju. Biorą w niej udział zarówno licencjonowani kolarze, jak i amatorzy rowerowego ścigania. Wśród tych pierwszych, klasyfikowanych w odrębnej kategorii - ELITA, startują zawodnicy należący do czołówki naszego kolarstwa górskiego.

Za nami trzy wyścigi w ramach tegorocznej edycji Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. Na starcie ostatniego etapu, który odbył się 8 maja w Sulechowie, stanęło 700 osób, w tym ponad 150 dzieci do lat 10. Cykl wyścigów KE MTB rozgrywany jest na trasach województwa lubuskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego od wiosny do jesieni. W tym roku przed zawodowcami i amatorami kolarstwa jeszcze 9 etapów, a najbliższe trzy rozegrane zostaną w Wielkopolsce.

Już 29 maja pasjonaci kolarstwa górskiego będą mieli okazję wystartować w Murowanej Goślinie.


W kolejną niedzielę - 5 czerwca odbędą się zawody w Chodzieży, a dwa tygodnie później (19.06) Grand Prix zagości w Żerkowie.

- Nasze maratony przyciągają tysiące pasjonatów kolarstwa górskiego, a także całe rodziny i dzieci. Zachęcam do udziału wszystkich, którzy jeszcze nie startowali w tego typu zawodach, ale chcieliby spróbować swoich sił i poczuć sportową atmosferę. Kolarstwo górskie to aktywność dla każdego - mówi Cezary Kaczmarek, prezes firmy Kaczmarek Electric, organizatora i głównego sponsora cyklu.

Wyścigi w ramach cyklu odbywają się na pięciu dystansach (ich długości różnią się w zależności od etapu):
- Giga, w którym startują zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści - zawodnicy mają do pokonania w zależności od etapu - od 55 do 70 km,
- Mega (od 35 do 45 km),
- Mini (od 20 do 30 km),
- Młodzik i Fun (dla rodzin z dziećmi) - od 6 do 12 km.

- Największe zainteresowanie dotyczy zawsze rywalizacji na dystansie Giga, czyli najdłuższym. Na listach startowych w tym roku widnieją znane nazwiska polskiego kolarstwa. Po dwóch latach przerwy do programu zawodów wracają wyścigi rowerowe dla najmłodszych - do lat dziesięciu - mówi Piotr Kurek, dziennikarz, spiker i legenda w środowisku kolarstwa górskiego.

Pula nagród finansowych na każdym etapie to 5600 zł, a także bony do Dobrych Sklepów Rowerowych za miejsca 1-6 w każdej kategorii wiekowej i trofea sportowe za miejsca 1-6 w każdej kategorii wiekowej na każdym etapie.

Na leśnych trasach coraz częściej spotkać można kolarzy amatorów, ale na terenowe wycieczki wyruszają także całe rodziny. Organizatorzy KE MTB przewidzieli dystanse i trasy dla wszystkich grup.

- Udział w zawodach to wspaniała przygoda i okazja do sprawdzenia swoich możliwości. Dlatego wprowadziliśmy kategorię Fun - specjalnie dla osób, które chcą zobaczyć, o co chodzi w tym ściganiu się po lesie na rowerach. Na zawody przyjeżdżam z mężem, który rywalizuje na dystansie Giga oraz z 8-letnią córką, która bierze udział w wyścigu dla dzieci. Sama uprawiam ten sport i jestem jego wielką miłośniczką, więc jako organizator tej imprezy ogromnie się cieszę, mogąc obserwować podczas zawodów, jak całe rodziny spędzają na sportowo swój wolny czas - mówi Joanna Balawajder, koordynator Grand Prix Kaczmarek Electric MTB.

Wyścigi dla najmłodszych przeprowadzane są w 4 kategoriach wiekowych:
- D0 do 4 lat (100-150 m),
- D1 5-6 lat (200-400 m),
- D2 7-8 lat (500-800 m),
- D3 9-10 lat (1000-1500 m).
Starsze dzieci 11-14 lat organizatorzy zapraszają do startu na dystansie Młodzik (ok 10 km).

W niemal wszystkich lokalizacjach wydzielone zostaną specjalne Strefy Dziecka - podczas najbliższych wyścigów w Murowanej Goślinie i w Żerkowie. Najmłodsi będą mieli okazję aktywnie spędzić czas na dmuchanym placu zabaw, zjeżdżalni, w strefie baniek, czy uczestniczyć m.in. w warsztatach plastycznych.

Od 5 lat uczestnicy maratonów Grand Prix Kaczmarek Electric MTB startując, biorą udział w akcji charytatywnej. Z każdego wpisowego 5 zł przekazywane jest na rzecz pomocy osobie potrzebującej, pochodzącej z miejscowości, w której odbywa się wyścig.

Na wyścigi można zapisywać się przez stronę: https://mtb.ke.pl/zapisy-online/. Zapisy online możliwe są do każdej ostatniej środy poprzedzającej wyścig. Zawodnicy będą mogli zapisywać się również w Biurach Zawodów w dniu wyścigu. W pakietach startowych otrzymają m.in. gadżety, posiłek i medale (osoby, które dokonają opłaty do 7 dni przed zawodami). Zapisy na wyścigi dzieci odbywać się będą tylko w dniu zawodów.

Szczegółowe Informacje o kolejnych etapach znajdują się na stronie: https://mtb.ke.pl/edycje/grand-prix-2022/

Kalendarz cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB
10.04 - Krosno Odrzańskie
24.04 - Żary
8.05 - Sulechów
29.05 - Murowana Goślina
5.06 - Chodzież
19.06 - Żerków
3.07 - Polkowice
21.08 - Trzebania
4.09 - Zielona Góra
11.09 - Nowa Sól
25.09 - Świebodzin
2.10 - Wolsztyn

Kontakt do organizatora:
[email protected]

Kontakt dla mediów:
[email protected]

oficjalna strona zawodów:

link do rejestracji:
https://mtb.ke.pl/zapisy-online/

Maratony z pasji

Cykl Grand Prix Kaczmarek Electric MTB zrodził się z pasji osób, które kochają jazdę na rowerze. Dla jednych była to tylko weekendowa rozrywka i relaks, drudzy byli z kolarstwem związani od dawna. Po udziale w różnych zawodach pojawił się pomysł, aby wyścigi organizowane w różnych miejscowościach Wielkopolski i Ziemi Lubuskiej, połączyć w jedną całość pod wspólną nazwą Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. Pierwsza edycja, zorganizowana w 2010 r., liczyła cztery etapy. Wzięło w niej udział 385 kolarzy. W ostatnich latach maratony w ramach KE MTB gromadzą tysiące uczestników i towarzyszą im ogromne sportowe emocje. Organizatorów cyklu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
9℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
5.54 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro