Reklama
Reklama

Jest nowy przetarg MPK na dostawę autobusów wodorowych. Poprzedni unieważniono

Prezentacja autobusów wodorowych w 2019 roku | fot. UM Poznań

Unieważnienie musiało nastąpić ze względów formalnych.

Pierwotny przetarg ogłoszono w marcu. Założenie było takie, że MPK Poznań kupi 22 pojazdy o maksymalnej długości 12 metrów. W opcji przewidziano możliwość dokupienia 3 kolejnych autobusów. Przetarg trzeba było unieważnić, bo MPK zmieniło proporcje zamówienia - 15 autobusów miało być dostarczonych w wersji podstawowej, a 10 w opcji. Za późno jednak informacja trafiła do dziennika urzędowego UE.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

W nowym przetargu zawarto już właściwe proporcje. Tak więc zamawiający chce kupić 15 autobusów wodorowych w wersji podstawowej. W opcji przewidziano możliwość dokupienia 10 kolejnych pojazdów. Oferty można składać do końca maja. - Poza nowoczesnym, zeroemisyjnym napędem, pojazdy będą wyposażone podobnie, jak pozostałe z floty MPK Poznań. Będą to więc pojazdy niskopodłogowe, z rampą dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Autobusy będą też posiadały nowoczesny system informacji pasażerskiej, monitoring i klimatyzację całopojazdową - wyjaśniała w marcu Agnieszka Smogulecka, rzecznik MPK.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
1.1 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
10.59 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro