Reklama
Reklama

Naprawiają wiadukt w ciągu drogi S11. Zdaniem kierowców "nie rozpoczęto żadnych prac!"

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Google Street View

GDDKiA zaprzecza, że nic się tam nie dzieje.

Minął tydzień odkąd wprowadzono utrudnienia w ruchu na węźle Poznań Zachód, gdzie trwa naprawa wiaduktu w ciągu drogi S11. O trudnej sytuacji już od kilku dni informują nas Czytelnicy. Twierdzą, że oprócz zwężenia i wprowadzonych zmian nic w tym miejscu się nie dzieje.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Czy mogą się Państwo zainteresować "remontem" wiaduktu na węźle obwodnicy - Poznań Zachód? GDDKiA prowadzi ponoć od początku zeszłego tygodnia tam prace remontowe, ale jak do tej pory to jest zrobione tylko zwężenie do jednego pasa na wiadukcie (połączenie S5/S11 z A2). Żadne prace nie są tam prowadzone. W godzinach szczytu komunikacyjnego dzieją się tam dantejskie sceny. Dodatkowo okoliczne gminy są rozjeżdżane przez kierowców szukających objazdu tego węzła - pisze jeden z nich.

Na wiadukcie na S11 przy skrzyżowaniu z A2 (kierunek Piła) od początku ustawienia pachołków zwężających ruch do jednego pasa kompletnie nic się nie dzieje. Zarządca drogi (GDDKiA?) ustawił słupki ograniczające ruch, czemu nie towarzyszą od około 2 tygodni (od samego początku) żadne prace. Nie rozpoczęto jakichkolwiek prac! dziennie przejeżdża przez ten węzeł około 50 tysięcy pojazdów!!!!. Najbardziej poszkodowani są kierowcy TIR-ów, którym pokonanie tego utrudnienia zajmuje ponad godzinę - dodaje kolejna osoba.

Sprawą zajęła się Telewizja WTK. Dzieje się i to bardzo dużo, ale może kierowcy tego nie widzą, bo prace toczą się pod wiaduktem - mówi dziennikarzom Marcin Kucharczak z GDDKiA w Poznaniu. Trwa tam wymiana prętów kotwiących - dodaje i informuje, że GDDKiA cały czas monitoruje sytuację na tym fragmencie S11.

Jak już pisaliśmy, prace rozpoczęły się 9 maja. Konieczna jest naprawa wiaduktu w ciągu drogi S11 nad autostradą A2, tj. na węźle Poznań Zachód, w kierunku Piły. Utrudnienia mają potrwać około 3 tygodnie.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
14℃
Poziom opadów:
1.1 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
10.59 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro