Reklama
Reklama

Od czwartku darmowe testowanie na Covid-19 w aptekach. Tylko teoretycznie - w Wielkopolsce 3 apteki robią testy

Zdjęcie ilustracyjne | fot. WOT

W skali całego kraju do akcji ogłoszonej przez rząd zgłosiło się około 65 aptek.

Ministerstwo zdrowia w ostatnich dniach zapowiedziało, że od czwartku każdy Polak będzie mógł przetestować się w kierunku Covid-19 w aptece. Bezpłatnie. Miałoby to przyspieszyć możliwość wykrycia zakażenia i ograniczyć jego emisję.

Jesteś zdolnym fryzjerem? Dołącz do Zespołu Wonderland! Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub napisz [email protected]
REKLAMA

I choć rząd zapowiedział, że testy będzie można wykonać w aptekach, które spełniają odpowiednie warunki sanitarne (w domyśle chodziło o te punkty, w których dziś odbywają się szczepienia przeciw Covid-19), z ustaleń RMF FM wynika, że aptekarze wcale nie są chętni do brania udziału w akcji. W skali kraju testy w czwartek można zrobić prawdopodobnie w około 100 aptekach. W czwartek wiadomo, że to jeszcze mniej, bo około 65 placówek.

Gazeta Wyborcza podaje, że rząd szykuje alternatywne rozwiązanie. Bezpłatne testy miałyby być przeprowadzane w namiotach rozstawianych w miastach. Oficjalnie nikt tego jednak nie potwierdza. Rozwiązanie z namiotami jest stosowane w wielu państwach - chociażby we Francji, gdzie każdy chętny może wykonać test, gdy tylko ma na to ochotę.

W Wielkopolsce obecnie testy antygenowe w aptekach można zrobić w zaledwie trzech lokalizacjach, w tym jednej w Poznaniu - Dom Leków przy ulicy Dąbrowskiego 57. Dwie pozostałe apteki znajdują się w Kostrzynie i Wolsztynie.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
7.35 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro