Reklama
Reklama

Archidiecezja gnieźnieńska ma nowego biskupa

fot. B. Kruszyk / Archidiecezja gnieźnieńska

W środę decyzję w tej sprawie ogłosiła Nuncjatura Apostolska w Polsce.

- Nuncjatura Apostolska w Polsce ogłosiła decyzję papieża Franciszka o mianowaniu ks. dr. Radosława Orchowicza, dotychczasowego proboszcza parafii pw. św. Józefa w Inowrocławiu, nowym biskupem pomocniczym archidiecezji gnieźnieńskiej - podaje archidiecezja.

Jesteś zdolnym fryzjerem? Dołącz do Zespołu Wonderland! Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub napisz [email protected]
REKLAMA

Ksiądz Orchowicz 21 stycznia skończył 52 lata. Pochodzi z Wysokiej w diecezji bydgoskiej. Liceum kończył w Łobżenicy, a następnie uczył się w Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie. - Święcenia kapłańskie przyjął 21 maja 1994 r. z rąk abp. Henryka Muszyńskiego. W latach 1994-1999 był wikariuszem w parafii pw. Świętej Trójcy w Strzelnie, a w latach 1999-2003 wikariuszem w parafii pw. św. Wawrzyńca w Gnieźnie. W latach 1998-2002 odbył studia specjalistyczne na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w zakresie teologii patrystycznej. W 2009 r. uzyskał tytuł doktora teologii na podstawie pracy przygotowanej pod kierunkiem ks. prof. dr. hab. Bogdana Częsza pt. Opatrzność Boża wobec człowieka w ujęciu św. Bazylego Wielkiego - dodaje.

Od 2011 roku duchowny był proboszczem parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Inowrocławiu. - W chwili powołania na biskupa pomocniczego pełnił funkcję wicedziekana dekanatu inowrocławskiego II, członka Rady Programowej Archidiecezjalnego Studium Pastoralnego dla Kapłanów, rady ekonomicznej Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie, wizytatora katechetycznego oraz kapelana zakładu karnego w Inowrocławiu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
7.35 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro