Reklama
Reklama

Wiadukt nad Lechicką zdał egzamin. "Pozytywny wynik testów" obciążeniowych

fot. PIM

W weekend pierwszy raz na wiadukcie pojawiły się tramwaje.

- 22 stycznia odbyły się próby obciążeniowe części tramwajowej nowego wiaduktu nad ul. Lechicką. To standardowa procedura badająca zgodność wykonania danego obiektu z założeniami projektowymi. Sprawdzane były odkształcenia konstrukcji: ugięcia przęseł i osiadanie podpór, a także jej drgania - informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Jesteś zdolnym fryzjerem? Dołącz do Zespołu Wonderland! Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub napisz [email protected]
REKLAMA

Mamy dobrą wiadomość. Wstępnie wiadomo, że testy zakończyły się pozytywnym wynikiem.

Najpierw tramwaje stały na wiadukcie w konkretnych miejscach, a następnie przejeżdżały przez wiadukt z ustaloną prędkością. - Według wstępnej analizy konstrukcja zachowała się zgodnie z przyjętymi założeniami. To bardzo dobra wiadomość. Węzeł składa się także z części drogowej, która również zostanie przetestowana w późniejszym terminie. Gdy zaawansowanie prac na to pozwoli, to standardowo również przeprowadzone zostaną dalsze próby trasy tramwajowej między wiaduktem a ul. Błażeja - mówi Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Z analiz wynika, że zapory zachowały się stabilnie, a ugięcia konstrukcji były minimalne i nie przekroczyły dopuszczalnych wartości.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
7.60 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro