Reklama
Reklama

Silny wiatr w regionie: najmocniej wieje w Poznaniu. "Wiatr będzie się nasilał"

Zdjęcie ilustracyjne | fot. OSP Puszczykowo

W mieście odnotowano podmuchy do 70 km/h.

- W całym województwie obserwuje się coraz silniejszy wiatr. Dotychczas najsilniejsze porywy odnotowano: Poznań 70 km/h, Leszno i Kalisz 60 km/h, Piła 55 km/h. Średnia prędkość wiatru dochodzi do 40 km/h. W najbliższych godzinach wiatr będzie się nasilał. Prognozuje się, że porywy wiatru mogą dochodzić do 100 km/h. Po południu wiatr stopniowo zacznie słabnąć - informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Poznaniu w porannym komunikacie.

Jesteś zdolnym fryzjerem? Dołącz do Zespołu Wonderland! Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub napisz [email protected]
REKLAMA

Straż pożarna przyznaje, że jak dotąd nie odnotowano poważnych zdarzeń w województwie związanych z wiatrem. - Mamy dosłownie 6 zdarzeń, ale są to głównie połamane gałęzie. Do tej pory nie mieliśmy żadnych zerwanych dachów czy uszkodzeń budynków - mówi dyżurny wielkopolskich strażaków.

Przypomnijmy, że ostrzeżenie drugiego stopnia przed wiatrem dla całej Wielkopolski obowiązuje do 16.00. - Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 100 km/h. Wiatr północno-zachodni i zachodni. Najsilniejsze porywy wystąpią nad ranem i w pierwszej części dnia - podał IMGW w ostrzeżeniu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
7.35 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro