Reklama
Reklama

Wschodnia strona ul. Dworskiej zostanie uzupełniona o chodnik. By piesi nie musieli chodzić poboczem

fot. ZDM

Powstanie droga dojścia dla pieszych od ronda Alicji Karłowskiej-Kamzowej do skrzyżowania z ul. Karpią.

Obecnie chodnik po wschodniej stronie ul. Dworskiej pomiędzy ul. Karpią i nową drogą powstałą w ramach budowy węzła Naramowicka / Lechicka kończy się na wysokości budynku o numerze 9.

Cierpisz na wypadanie włosów po Covid 19? Tylko w czerwcu zabiegi oksybrazji w salonach Wonderland z 15% rabatem. Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub zarezerwuj: Wonderland.pl
REKLAMA

W tym miejscu piesi muszą pokonywać utwardzony trylinką fragment pobocza wykorzystywany do parkowania pojazdów. 5stycznia br. podpisana została umowa z wykonawcą, który wybuduje tutaj chodnik. Dzięki temu powstanie wygodne połączenie dla pieszych od ul. Karpiej do nowego ronda A. Karłowskiej-Kamzowej - informuje Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

Nowy chodnik będzie miał szerokość 2,3m i zostanie wykonany z płyt betonowych 50x50cm. Zakres prac obejmuje również powstanie zjazdu na teren posesji nr 6 oraz obniżenie krawężnika w miejscu sugerowanego przejścia dla pieszych na druga stronę ul. Dworskiej - dodaje.


Prace budowlane powinny zakończyć się w ciągu 70 dni od dnia podpisania umowy. Ich koszt wyniesie blisko 200 tysięcy złotych

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega: w nocy i rano możliwe przymrozki
21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
5.69 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro