Reklama
Reklama

Jak przyjmować płatności bezgotówkowe?

W obecnych czasach większość płatności dokonywana jest bez użycia gotówki. Prawie każdy, niezależnie od wieku, posiada konto bankowe i kartę. Mają ją nastolatkowie, a także seniorzy. Terminal płatniczy to urządzenie niezbędne, żeby dokonywać takich płatności. Szczególnie popularne są płatności zbliżeniowe, które w znaczący sposób ograniczają kontakt karty z terminalem. Możliwość płatności zbliżeniowych to wielka zaleta terminali. Jeśli zastanawiasz się, jak działają terminale płatnicze lub chcesz wiedzieć więcej na ten temat, zapoznaj się z informacjami, które prezentujemy poniżej. Dzięki temu poznasz wiele interesujących kwestii związanych z tematem terminali płatniczych.

1. Co to jest terminal POS?
2. Terminal płatniczy - jaki wybrać?
3. W jakich sytuacjach terminale POS są potrzebne?


Co to jest terminal POS?

Zastanawiasz się, co to jest terminal POS? Jest to urządzenie, które umożliwia płatność kartą. Niektóre nowoczesne terminalne posiadają także rozwiązania dla mobilnych płatności internetowych. W celu dokonania płatności bezgotówkowych, niezbędne jest skorzystanie z terminala. Obecnie posiada go niemalże każdy punkt handlowy, nawet te najmniejsze. Dobrej jakości terminal posiada możliwość przyjęcia płatności z każdego rodzaju karty, a także telefonów i smartwatchów. Wypłata gotówki to kolejna zaleta, którą posiadają terminale. Jak to działa? Klient może wypłacić gotówkę, korzystając tylko i wyłącznie z terminala. Jest to niezwykle przydatne rozwiązanie w miejscach, gdzie nie ma bankomatów. Sprawdza się na przykład w niewielkich wioskach lub miejscowościach wypoczynkowych. Dzięki temu klienci mają możliwość dokonania wypłaty gotówki wszędzie tam, gdzie znajduje się specjalny terminal. Wiele wygodnych funkcji posiada na przykład terminal POS od Polskich Płatności.


Terminal płatniczy - jaki wybrać?

Jeśli zastanawiasz się, jaki terminal wybrać, warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Pierwsze z nich dotyczy tego, czy wolisz kupić urządzenie na właśność, czy interesuje Cię dzierżawa. Średni koszt zakupu terminala oscyluje w okolicach 300 zł. Z kolei wydzierżawienie wynosi około 50 zł na miesiąc. Warto się także zastanowić, jakie funkcje powinno posiadać Twoje urządzenie. Jeśli z pewnością będziesz używać go poza miejscem stacjonarnej sprzedaży, z pewnością sprawdzi się terminal mobilny.


W jakich sytuacjach terminale POS są potrzebne?

W dzisiejszych czasach klienci są przyzwyczajeni, że niemalże wszędzie istnieje akceptacja kart. Obecność terminala płatniczego nie dziwi nawet w małym sklepiku w górach. Płatności dokonywane za pomocą kart płatniczych są niezwykle popularne. Klienci używają kart płatniczych nie tylko w sklepach i restauracjach, ale także u lekarza, dentysty, na siłowni, w kinie. Dobry terminal przyjmuje różne rodzaje kart. Bardzo pomocny jest także mobilny terminal. Sprawdzi się on na przykład wtedy, kiedy planujesz sprzedaż poza stałą siedzibą swojego przedsiębiorstwa. W takim wypadku możesz korzystać z niego w dowolnym miejscu. Taka opcja jest idealna na różnego rodzaju targi, kiermasze, jarmarki. Z mobilnych terminali korzystają przedsiębiorcy, a także rękodzielnicy i właściciele niewielkich marek. Jedno jest pewno - termin to niezbędne narzędzie dla Twojej firmy i wygody Twoich klientów. Bez terminala POS wiele sprzedaży po prostu nie miałoby szansy się odbyć. Mobilny terminal płatniczy, który możesz zabrać ze sobą wszędzie, pozwala także uniknąć ręcznego przeliczania pieniędzy i przechowywania ich w miejscu, gdzie odbywa się sprzedaż. W znaczący sposób zwiększa to bezpieczeństwo transakcji.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu zimna noc przed nami!
13℃
1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
6.14 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro