Reklama
Reklama

Ławica: zatrzymano dwóch mężczyzn

fot. Renata Winczewska

Dwaj mężczyźni zostali zatrzymani w miniony weekend na poznańskiej Ławicy.

W sobotę ochrona lotniska poinformowała funkcjonariuszy straży granicznej o ujawnieniu kastetu, który chciał wnieść na pokład samolotu pasażer lotu do Egiptu.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 30 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

- Mężczyzna oświadczył, że kastet kupił w jednym ze sklepów i służył mu jako ozdoba na pasku. Przedmiot został zatrzymany, ponieważ mężczyzna nie miał wymaganego zezwolenia na jego posiadanie i wywóz poza granice naszego kraju, natomiast jego właściciel udał się w dalszą podróż - przekazała mjr Joanna Konieczniak.

- Kolejny raz przypominamy, że kastet zgodnie z art. 4 ust. 1 pkt 4a ustawy z dnia 21 maja 1999 r. o broni i amunicji nosi znamiona broni białej i należy mieć stosowne zezwolenie na jego posiadanie i wywóz poza granice Polski. W innym przypadku można liczyć się z poważnymi konsekwencjami - dodała.

Z kolei 27-latek, który przyleciał na poznańskie lotnisko spoza kraju, był poszukiwany za oszustwa. Mężczyzna został przekazany wymiarowi sprawiedliwości, celem odbycia 19 dni kary pozbawienia wolności.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
0.00 μg/m3
Zobacz pogodę na jutro