Reklama
Reklama

Duże korki w rejonie ronda Rataje. Zmieniono tam organizację ruchu

fot. PIM

Uwaga na utrudnienia w rejonie ronda Rataje.

W związku z postępem prac nad remontem skrzyżowania, konieczne było wprowadzenie nowych rozwiązań w organizacji ruchu. Od 22 kwietnia funkcjonuje tymczasowy pas od strony ul. Zamenhofa.

- Analogiczne rozwiązanie zastosowano już od strony ul. Jana Pawła II. Ruch przy ul. Zamenhofa zostanie przełożony z dotychczasowych pasów na rondzie na wybudowany w tym celu tymczasowy przejazd przesunięty na południe, czyli w stronę Starołęki. Zmieni się tor jazdy, jednak w dalszym ciągu na całej tarczy ronda do dyspozycji pozostaną dwa pasy ruchu. Na wysokości tymczasowego przejazdu w ul. Zamenhofa zostanie wykonane przejście dla pieszych, które do tej pory było nieczynne. Taka zmiana organizacji ruchu umożliwi kontynuację prac na tarczy ronda - zapowiadały Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Zmiana spowodowała spore utrudnienia. Korek na Zamenhofa sięga ul. Jastrzębiej, a od strony centrum prawie skrzyżowania z Drogą Dębińską. Niekoniecznie lepiej jest także na Krzywoustego.

Jak przypominają PIM, w nocy z czwartku na piątek, czyli z 22 na 23 kwietnia, planuje się wprowadzenie zmiany czasowej organizacji ruchu na przebudowywanym odcinku ul. Piłsudskiego w rejonie skrzyżowania z ul. Zamenhofa. Polegać będzie na przełożeniu ruchu na wlocie ul. Piłsudskiego w kierunku ul. Zamenhofa z pasa prawego pasa na wybudowany już na nowo pas lewy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
11℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
12.91 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro