Reklama
Reklama

Jest akt oskarżenia przeciwko byłym szefom ZDM. Chodzi o remont ronda Kaponiera

fot. PIM, archiwum

Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko Jackowi Sz. i Kazimierzowi S.

Jak podało Radio Poznań, byli dyrektor i zastępca dyrektora Zarządu Dróg Miejskich usłyszeli zarzuty niedopełnienia obowiązków i wyrządzenia szkody w majątku miasta. Według śledczych efektem tego był większy niż przewidywano koszt inwestycji i jej znaczne opóźnienie. Choć pierwotnie miała być gotowa na Euro 2012, ruch umożliwiono dopiero 4 lata później.

Śledztwo w tej sprawie toczyło się od 2016 roku, wszczęto je po zawiadomieniu Najwyższej Izby Kontroli. Oskarżeni nie przyznają się do winy. Mogą zostać pozbawieni wolności nawet na 10 lat.

NIK opublikowała swój raport 5 lat temu. - Inwestycja była po prostu źle przygotowana. Ujawniliśmy chaos organizacyjny, brak kompletnej dokumentacji projektowej, nieskuteczny nadzór oraz niewłaściwie przygotowanie jednostek miejskich. To wszystko przyczyniło się do opóźnień i nieplanowanego wzrostu kosztu inwestycji, który sięga 359 milionów złotych - mówił Andrzej Aleksandrowicz, szef poznańskiej delegatury NIK. Zapowiadano wówczas, że o sprawie poinformowana zostanie prokuratura.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW
21℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
2.46 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro