Reklama
Reklama

Kolejne przejścia dla pieszych zostaną doświetlone

fot. ZDM

Bezpieczniej będzie na ulicach Swoboda i Brzask.

- Doświetlanie przejść na poznańskich ulicach to jedno z najważniejszych zadań, mających na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych, którzy są najmniej chronionymi uczestnikami ruchu. Doświetlając kolejne przejścia, poprawiamy widoczność pieszych. Pośrednio zyskują na tym też kierowcy. We wskazaniu konkretnych miejsc dużą rolę odgrywają miejscy i osiedlowi radni oraz sami mieszkańcy - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

W ubiegłym roku doświetlono 15 przejść za kwotę prawie 450 tysięcy złotych. W tym roku pierwsze przejścia, które zyskają doświetlenie to te na ul. Swoboda w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 88 ("zebra" bliższa ul. Marcelińskiej) i na ul. Brzask, przy skrzyżowaniu z ul. Sierakowską. - Następne w kolejności są ul. Głuszyna i Radojewo, gdzie dzięki środkom finansowym zabezpieczonym przez rady osiedli, doświetlone zostaną łącznie cztery przejścia dla pieszych - podaje Zarząd Dróg Miejskich.

W tym roku na doświetlenie przejść przeznaczono 465 tysięcy złotych. - Suma ta obejmuje cztery zadania wymienione powyżej, które mają zapewnione finansowanie, oraz 200 tysięcy złotych wynikające z budżetowej poprawki miejskich radnych. Ta druga kwota będzie wydatkowana na doświetlenia kolejnych przejść do momentu jej wyczerpania - dodaje.

Jakie jeszcze "zebry" mogą zyskać doświetlenie w tym roku? Między innymi na ulicach Stróżyńskiego, Kościelnej, Za Cytadelą, Szczepankowo czy Naramowickiej.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
11℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
12.91 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro