Reklama

Duży fragment Złotowskiej doczeka się chodnika i drogi rowerowej

fot. PIM

Osiem firm złożyło oferty w przetargu na wyłonienie wykonawcy chodnika i drogi rowerowej wzdłuż ulicy Złotowskiej.

Chodzi o liczący ok. 1,7 km odcinek od ul. Rezedowej do Miastkowskiej. - Przystępujemy do analizy nadesłanych dokumentów. Wpłynęło do nas osiem ofert potencjalnych wykonawców, trzy z nich mieszczą się w założonym budżecie. Dążymy do tego, by droga rowerowa i chodnik wzdłuż ul. Złotowskiej powstały jeszcze w tym roku. To wyczekiwana przez mieszkańców inwestycja, ponieważ dziś jest tam tylko nieutwardzone pobocze - powiedział Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Chodnik i droga rowerowa powstaną po południowo-wschodniej stronie ul. Złotowskiej. Połączą rondo w pobliżu ul. Rezedowej i istniejącą infrastrukturę, prowadzącą w stronę ul. Bukowskiej i centrum miasta.

- Na odcinku od ul. Rezedowej do ul. Perzyckiej chodnik i droga rowerowa będą rozdzielone. Planowana szerokość drogi rowerowej na tym fragmencie to 2 metry, natomiast chodnika - 1,5-2 metry (w zależności od uwarunkowań terenu). Na odcinku od ul. Perzyckiej do ul. Miastkowskiej powstanie ciąg pieszo-rowerowy o szerokości 3 metrów - zapowiadają PIM.

Przewidziana jest także w budowa kanalizacji deszczowej i przebudowa przystanków autobusowych, a na odcinku wzdłuż ogródków działkowych, pomiędzy przystankami autobusowymi Złotowska-Działki a Owcza, zaplanowano miejsca odpoczynku z ławkami, stojakami rowerowymi i koszami na śmieci.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
2.52 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro