Reklama
Reklama

Poznańskie ZOO ponownie się otwiera i apeluje o kupowanie biletów online

fot. ZOO Poznań Official / Facebook

Ogród zoologiczny zostanie otwarty po przerwie dokładnie za tydzień.

W poniedziałek, 26 kwietnia, będzie można odwiedzić mieszkańców poznańskiego ZOO. Nowe i Stare ZOO będą czynne od 9.00 do 19.00, także w święta - a więc również majówkę. - Wkrótce zostanie ponownie uruchomiona sprzedaż biletów online - zachęcamy do kupowania biletów tym sposobem, by uniknąć stania w kolejce, szczególnie z powodów bezpieczeństwa. Biletów nie trzeba drukować, wystarczy kod w telefonie - wyjaśniają pracownicy ogrodu.

Odwiedzanie ZOO będzie możliwe, ale w reżimie sanitarnym. Oznacza to, że w trakcie przebywania na terenie ogrodu trzeba mieć zasłonięte usta i nos, zachowywać dystans, a część ekspozycji jest niedostępna. Chodzi o pawilon zwierząt nocnych, chatę tygrysa, dział drapieżnych. - W budynku słoniarni obowiązuje ograniczenie liczby osób przebywających naraz, ale słonie większość dnia spędzają na zewnątrz na wybiegu - dodają.

Otwarte będą punkty gastronomiczne, ale tylko w opcji na wynos - stoliki nie będą dostępne. W kolejce obowiązywać będzie ograniczenie liczby pasażerów. - Nowe inwestycje - nowy dom dla żyraf i nosorożców oraz nowy wybieg dla uratowanych tygrysów - nie są jeszcze zamieszkałe przez nowych mieszkańców. Na wybiegu tygrysów trwają jeszcze prace budowlane, nosorożce nie mogą przyjechać z zagranicy z powodu utrudnień pandemicznych na granicach.

ZOO przeprasza też za utrudnienia na drogach na terenie ogrodu. - Prowadzone roboty budowlane to inwestycja podłączenia zoo do sieci wodociągowej, roboty potrwają do końca roku.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Dziś w Poznaniu lato w środku wiosny. Nawet 28 stopni w cieniu!
26℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
3.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro