Reklama
Reklama

Nowa akcja w Poznaniu. Odwiedzą około 1000 punktów z alkoholami

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum

Miasto Poznań we współpracy z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Poznaniu rozpoczyna kampanię "Sprzedajemy Odpowiedzialnie".

Akcja ma podnieść świadomość właścicieli punktów sprzedaży i edukować sprzedawców w zakresie odpowiedzialnej sprzedaży napojów alkoholowych - zwłaszcza w kontekście ograniczania ich dostępności dla osób niepełnoletnich.

Przeprowadzona przez Miasto Poznań "Diagnoza stanu problemów uzależnień na terenie miasta Poznania" z 2019 roku pokazała, że ponad połowa dzieci uczęszczających do szkół podstawowych nie widzi problemu w zdobyciu alkoholu - mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. Dlatego bardzo ważne jest, żeby mimo trwającej epidemii i przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności prowadzić działania profilaktyczne i edukacyjne, także te skierowane do sprzedawców w sklepach czy lokalach gastronomicznych. Liczymy na to, że przedsiębiorcy również aktywnie przyłączą się do akcji - dodaje.

W ramach kampanii przedstawiciele Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych odwiedzą punkty sprzedaży alkoholu na terenie całego Poznania. Będą informować zarówno o konsekwencjach prawnych sprzedawania alkoholu nieletnim czy osobom nietrzeźwym, jak i o uprawnieniach, jakie mają w tym zakresie sprzedawcy - informują miejscy urzędnicy.

Członkowie Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Poznaniu nie tylko prowadzą działania związane z zobowiązaniem osób uzależnionych do podjęcia leczenia odwykowego, ale również angażują się w działania profilaktyczne - mówi Joanna Olenderek, przewodnicząca Komisji. W ramach prowadzonej kampanii pragniemy kształtować postawy społeczne ograniczające dostępność do alkoholu osobom niepełnoletnim. Chcemy też wspierać kompetencje sprzedawców, którzy w kontaktach bezpośrednich narażeni są na próby zakupu alkoholu przez młodzież - dodaje.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
11℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
10.81 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro