Reklama
Reklama

Nowa nawierzchnia, poduszka berlińska i nowoczesne lampy LED. Droga do jednego z łazarskich przedszkoli będzie bezpieczniejsza

fot. ZDM

Mieszkańcy mogą korzystać z nowego dojścia i dojazdu, prowadzącego do Przedszkola nr 32 przy ul. Chociszewskiego.

Nowa nawierzchnia, oświetlenie oraz mała architektura to najważniejsze elementy, które zostały wykonane w ramach prac, prowadzonych w rejonie Przedszkola nr 32 od grudnia ubiegłego roku. Starą trylinkę (sześciokątne płyty betonowe) zastąpiła kostka betonowa, pojawiło się 6 nowoczesnych LED-owych latarni, zamontowane zostały dwie ławki oraz stojaki na rowery. Wykonano także zatoki postojowe - informuje Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

Cała przebudowana droga objęta została strefą zamieszkania. Oznacza to, że pierwszeństwo mają na niej piesi, auta mogą poruszać się z prędkością do 20km/h, a parkowanie jest dozwolone wyłącznie na wyznaczonych miejscach postojowych. Zainstalowany został również wyspowy próg spowalniający, tzw. Poduszka berlińska. Podniesie to poziom bezpieczeństwa osób poruszających się w rejonie łazarskiego przedszkola, w szczególności pieszych - dodaje rzeczniczka.

Koszt zrealizowanych prac wyniósł 477 tysięcy złotych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
11℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
12.91 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro