Reklama
Reklama

ZDM przypomina o zmianach na Ułańskiej. "Wielu kierowców łamie przepisy, jeżdżąc na pamięć"

fot. ZDM

Zarząd Dróg Miejskich przypomina o zmianach na jednej z łazarskich ulic.

Od 12 kwietnia na ul. Ułańskiej obowiązuje nowa organizacja ruchu. W tej chwili na całej długości jest ona jednokierunkowa, poza krótkim odcinkiem pomiędzy wjazdem na parking Międzynarodowych Targów Poznańskich i ul. Grunwaldzką. Auta mogą poruszać się wyłącznie w jednym kierunku od ul. Grottgera w stronę ul. Wyspiańskiego albo w stronę ul. Grunwaldzkiej. Nie dotyczy to rowerów, których ruch jest dozwolony w obu kierunkach (na ul. Ułańskiej wprowadzono kontraruch rowerowy).

- Pomimo nowego oznakowania, wielu kierowców ignoruje obowiązującą organizację ruchu i skręca z ul. Wyspiańskiego w ul. Ułańską. Apelujemy w związku z tym o zwracanie uwagi na znaki i przestrzeganie zakazu skrętu z ul. Wyspiańskiego w ul. Ułańską. Jego łamanie jest nie tylko niezgodne z prawem, ale przede wszystkim stanowi zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu - przypomina ZDM.

Od poniedziałku 19 kwietnia na ul. Ułańskiej oraz pozostałych ulicach objętych etapami 1, 2 i 3 wdrażania SPP na Łazarzu, parkowanie będzie płatne.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
11℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
10.81 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro