Reklama
Reklama

Utrudnienia w związku z budową tramwaju na Naramowice. M.in. nie będzie wody

fot. PIM

Prace związane z budową nowej trasy tramwajowej do ul. Błażeja toczą się na Winogradach i Naramowicach.

W związku z prowadzonymi pracami nie będzie wody w rejonie ul. Wilczak i Naramowickiej. Przerwa w dostawie wody dotyczy posesji przy ul. Wilczak nr 4, 4a, 4b oraz ul. Naramowickiej nr od 22 do 38. Związana jest z przełączeniami sieci wodociągowej. Rozpoczęcie tych prac planowane jest na środę, 14 kwietnia. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią COVID-19, prowadzone będą w porze nocnej, od godziny 23 do godz. 5 rano (czyli w nocy z 14 na 15 kwietnia). Godzina włączenia wody jest szacunkowa i może ulec zmianie w zależności od postępu robót, dlatego prosimy o przygotowanie zapasów wody - informują urzędnicy PIM.

Z kolei w nocy z piątku na sobotę, czyli z 16 na 17 kwietnia, rozpocznie się kolejny etap prac w ramach budowy kabla zasilającego dla powstającej trasy tramwajowej na Naramowice (od rozdzielni energetycznej znajdującej się przy skrzyżowaniu al. Armii Poznań i Przepadek). W ramach nadchodzącego etapu prace przeniosą się w rejon dworca Poznań Garbary. Będą wiązać się z zawężeniami ciągów dla pieszych i rowerzystów w rejonie dworca, przejścia przez ul. Garbary i fragmentu ul. Szelągowskiej do wjazdu na Wartostradę. W razie potrzeby wykonawca będzie montował specjalne kładki, by nie było konieczności zamykania ciągów komunikacyjnych - dodają urzędnicy.

Kierowcy proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności w miejscu prowadzonych prac i zwracanie uwagi na obowiązujące oznakowanie.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
11℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
12.91 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro