Reklama
Reklama

5 przystanków w mieście zyskało nowe platformy

fot. ZTM

Cieszyć się mogą mieszkańcy Szczepankowa-Spławia-Krzesinek oraz Moraska-Radojewa.

- Prace prowadzone były w końcu 2020 i w pierwszym kwartale 2021 roku. Obejmowały budowę platform przystankowych zaprojektowanych zgodnie z najnowszymi standardami oraz chodników łączących przystanki z istniejącymi ciągami pieszymi. Dzięki temu jest bezpieczniej i wygodniej, również dla osób z niepełnosprawnościami - wyjaśnia Zarząd Transportu Miejskiego.

Do inwestycji dokładały się rady osiedli, na których powstawały platformy. A nowe platformy pojawiły się na przystankach: "Porzeczkowa" na ul. Szczepankowo, "Spławska" na ul. Ostrowskiej, "Wietrzna" na ul. Morasko, Morasko Kościół (po zachodniej stronie ulicy) i Morasko Kościół (po wschodniej stronie ulicy).

- Platformy przystankowe o długości 20 metrów wyniesione zostały na wysokość 18 centymetrów powyżej krawędzi jezdni, co ułatwia wsiadanie i wysiadanie z miejskich autobusów. Z myślą o osobach z dysfunkcjami wzroku zamontowano oznaczenia ostrzegawcze oraz naprowadzające. Na przystankach pojawiły się wiaty przystankowe (z wyjątkiem przystanku Wietrzna - z uwagi na brak miejsca), kosze na śmieci oraz stojaki rowerowe - dodaje.

W tym roku zmodernizowane zostaną przystanki autobusowe Rycerska na ul. Marcelińskiej i Podolany na ul. Biskupińskiej.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
11℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
10.81 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro