Reklama
Reklama

Tablice ITS na węźle AWF zamontowano w ubiegłym roku, ale ciągle nie działają: "marnotrawstwo środków"

fot. Tadeusz

O sprawie poinformował nas Czytelnik.

- Na dwóch przystankach "AWF" mamy sytuację, jak na załączonym zdjęciu. Mowa o następujących przystankach: tramwajowy na ul. Garbary (chodzi o ulicę Strzelecką - przyp.red.), obecnie dla linii 5, 6 i 9 w stronę Placu Wiosny Ludów oraz autobusowy na Drodze Dębińskiej dla linii 176 i 603 w stronę Os. Dębina i Lubonia - napisał do nas Tadeusz.

- Przystanki te są wyposażone w tablice SIP, jednak od około roku nie pokazują one odjazdów pojazdów komunikacji miejskiej, a jedynie pokazują komunikat "test systemu". Jest to oczywiste marnotrawstwo środków publicznych: pieniądze na tablice wydane, ale inwestycja nie spełnia swych funkcji. Przystanki AWF na ul. Królowej Jadwigi, również wyposażone w tablice SIP, działają bez zarzutu. Problem dotyczy jedynie tych dwóch lokalizacji, o których pisałem wcześniej - dodaje.

Bartosz Trzebiatowski z Zarządu Transportu Miejskiego potwierdza, że tablice na Strzeleckiej i Drodze Dębińskiej nie działają. - Pojawił się problem z integracją systemu informatycznego tychże tablic z systemem ITS, co uniemożliwia poprawne wyświetlanie komunikatów dla pasażerów. Prace zmierzające do rozwiązania powyższego problemu znajdują się na ukończeniu i liczymy na to, że niebawem tablice zaczną wyświetlać aktualną informację pasażerską i będą służyć osobom oczekującym na przyjazd tramwaju czy autobusu - tłumaczy. - Emitowana aktualnie informacja "test systemu" została wprowadzona tymczasowo przez dostawcę tablic, do czasu przygotowania ich do wyświetlania aktualnej informacji pasażerskiej. Z uwagi na powyżej wskazany problem, tablice nim obarczone nie zostały jeszcze odebrane, w związku z czym nie zostały poniesione koszty związane z tą inwestycją - dodaje.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
11℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
11.96 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro