Reklama
Reklama

Modernizacja ul. Święty Marcin. Najemcy lokali użytkowych mogą liczyć na rekompensaty

fot. Włodzimierz Hoppel

Ruszył kolejny etap Programu Centrum.

Zgodnie z zapowiedziami w sobotę ruszyły prace związane z przebudową ul. Św. Marcin i Al. Marcinkowskiego. To kolejny etap Programu Centrum. W związku z inwestycją zmieniła się organizacja ruchu oraz trasy tramwajów. Pisaliśmy o tym tutaj i tutaj.

Z kolei w związku z utrudnieniami w prowadzeniu działalności, spowodowanymi kontynuacją modernizacji ulicy Św. Marcin przedsiębiorcy wynajmujący w tym miejscu lokale użytkowe mogą liczyć na rekompensaty w naliczeniach czynszu.

Jak informują miejscy urzędnicy spółka ZKZL zastosuje obniżkę czynszu dla lokali znajdujących się bezpośrednio w obszarze inwestycji w wysokościach:
- w przypadku remontu ulicy, przy której znajduje się przedmiot najmu - 50% czynszu za cały okres występowania utrudnień (obszar: ulica Św. Marcin pomiędzy ulicą Ratajczaka i aleją Marcinkowskiego oraz aleja Marcinkowskiego od ulicy Św. Marcin do Placu Wolności),
- w przypadku ulic sąsiadujących - 25% czynszu za cały okres występowania utrudnień (obszar: ulica Św. Marcin od alei Marcinkowskiego do Placu Wiosny Ludów, ulica Szymańskiego, ulica Piekary, ulica Paderewskiego, aleja Marcinkowskiego od ulicy Paderewskiego do ulicy Solnej, plac Wiosny Ludów od ulicy Paderewskiego do ulicy 3-go Maja oraz ul. Ratajczaka od ulicy 27 Grudnia do ulicy Taczaka).

Ponadto w przypadku lokali, do których w trakcie remontu dostęp stanie się niemożliwy, co utrudni prowadzenie działalności, została podjęta decyzja o uiszczaniu przez tychże najemców wyłącznie comiesięcznej tzw. opłaty rezerwacyjnej w wysokości kosztów stałych, jakie spółka ZKZL ponosi na utrzymanie najmowanego lokalu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
11℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
12.91 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro