Reklama
Reklama

Na kolejnych 9 łazarskich ulicach pobierane będą opłaty za parkowanie! Zlikwidują też tymczasowy parking przy Arenie

fot. ZDM

Zmiany wprowadzone zostaną 19 kwietnia.

Co ważne, by na danej ulicy możliwe było pobieranie opłat w ramach strefy płatnego parkowania, oznakowanie ulicy musi być kompletne. Konieczne jest postawienie znaków drogowych informujących o miejscach płatnego postoju oraz wymalowanie oznakowanie poziomego na jezdniach. Od 1 lutego płatne parkowanie obowiązuje na ponad 20 ulicach Łazarza. Od poniedziałku, 19 kwietnia, opłaty będą pobierane na kolejnych dziewięciu na tzw. Górnym Łazarzu - informuje Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

Ulice objęte odpłatnością od 19 kwietnia to: Wyspiańskiego, Iłłakowiczówny, Wojskowa, Ułańska, Grottgera, Kossaka, Chełmońskiego, Siemiradzkiego, Berwińskiego, skwer Focha oraz odcinek ul. Wyspiańskiego od ul. Jarochowskiego do ul. Reymonta.

W związku z kończącymi się pracami przy wdrażaniu strefy na ulicach w rejonie parku Kasprowicza parking tymczasowy przy Arenie zostanie zlikwidowany. Według przekazanych dziś informacji będzie można na nim pozostawić auto tylko do piątku, 16 kwietnia, do godz. 18.00. Po tym czasie wjazd na teren przy Arenie będzie niemożliwy.


Jak informują przedstawiciele ZDM po zakończeniu działań na obszarze 1, 2 i 3 na Łazarzu ekipy wykonawców przeniosą się na Wildę na obszar 1 i 2 zlokalizowany pomiędzy ulicami Chłapowskiego i Hetmańską. Już dziś (9 kwietnia) nowa organizacja ruchu była wdrażana na ulicach Langiewicza i Filareckiej. Zgodnie z przyjętym harmonogramem kolejne będą ulice: Chłapowskiego, Zmartwychwstańców, Pamiątkowa, Dąbrówki, Rolna i Traugutta. Prace powinny potrwać od 13 do 15 kwietnia - kończy rzeczniczka.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
11℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
11.96 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro