Reklama
Reklama

Kolejne zmiany przy remontowanym rondzie Rataje już od wtorku!

fot. PIM

Przebudowa układu komunikacyjnego w rejonie ronda Rataje jest coraz bardziej zaawansowana.

Od najbliższego wtorku na wjeździe z ul. Jana Pawła II kierowcy będą mieli do dyspozycji już nie tylko jeden, a dwa pasy ruchu. Z kolei na ul. Zamenhofa konieczne jest wyłączenie z użytkowania przejścia dla pieszych. Kontynuowane są również prace na ul. Krzywoustego od strony autostrady A2.

Postęp robót najbardziej widoczny jest na ul. Jana Pawła II. Na jezdni prowadzącej do ronda Rataje układana jest nowa nawierzchnia. Od 9 marca, na odcinku przed samą tarczą ronda, kierowcy będą mogli już korzystać z pasa ruchu dla pojazdów jadących w prawo w kierunku centrum miasta. Dla wjeżdżających na rondo ulicą Jana Pawła II dostępne będą więc dwa pasy ruchu: jeden dla pojazdów jadących w lewo i prosto oraz drugi dla skręcających w prawo. Na ul. Jana Pawła II w dalszym ciągu trwa przebudowa torowiska i jezdni, powstaje chodnik z drogą rowerową. Zasadnicze prace na tej ulicy potrwają do końca marca - informują urzędnicy PIM.

Ekipy budowlane pod koniec stycznia rozpoczęły również przebudowę torowiska tramwajowego na ul. Zamenhofa - na odcinku od tarczy ronda do rejonu ul. Piłsudskiego. W związku z koniecznymi pracami, od 9 marca niedostępne będzie przejście dla pieszych przez ul. Zamenhofa przy tarczy ronda. .

Aktualne tramwaje w rejon ronda Rataje dojeżdżają do przystanków końcowych: Os. Piastowskie z kierunku od ronda Starołęka oraz Rondo Rataje z kierunku od AWF. Planowany termin zakończenia prac na ul. Zamenhofa to trzeci kwartał tego roku. Wtedy to będzie możliwe uruchomienie relacji tramwajowej północ-południe, czyli pomiędzy rondami Śródka i Starołęka - dodają przedstawiciele PIM.

Inwestycja w rejonie ronda Rataje obejmuje między innymi przebudowę trasy tramwajowej i infrastruktury autobusowej, poprawę warunków jazdy dla kierowców oraz korzyści dla pieszych i rowerzystów za sprawą m.in. wydzielonego torowiska, wydłużonych przystanków tramwajowo-autobusowych, buspasów, chodników, dróg rowerowych i dodatkowych pasów ruchu dla samochodów.

Koniec prac planowany jest na marzec 2022 rok.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
15.05 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro