Reklama
Reklama

Kolejny poznański wiadukt jest w złym stanie. Wkrótce ruszy gruntowny remont

fot. PIM

Chodzi o wiadukt w ciągu ul. Gołężyckiej.

Niebawem rozpocznie się przebudowa wiaduktu w ciągu ul. Gołężyckiej, nad liniami kolejowymi nr 272 (Kluczbork - Poznań Główny) oraz 352 (Swarzędz - Poznań Starołęka). Poznańskie Inwestycje Miejskie podpisały już umowę z wybranym w postępowaniu przetargowym wykonawcą, który na wykonanie zadania ma czas do grudnia tego roku.

#peselniemaznaczenia #wonderlandpolska Mezoterapia mikroigłowa w salonach Wonderland -20% tylko do 30 maja! Salon Wonderland Centrum Handlowe ETC Swarzędz Zarezerwuj już teraz -> www.wonderland.pl
REKLAMA

Planujemy, że roboty budowlane rozpoczną się 15 marca, po uzyskaniu zgody na zajęcie pasa drogowego z Zarządu Dróg Miejskich oraz po ustaleniu dokładnego terminu wejścia na teren należący do PKP. Już dziś warto jednak przygotować się na spore zmiany w organizacji ruchu związane z realizacją tej niezbędnej inwestycji - mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Na czas remontu, w rejonie placu budowy, konieczne będzie zamknięcie ul. Gołężyckiej. Najbliższy objazd umożliwiający bezpieczną przeprawę przez tory kolejowe, prowadzący ulicami Baranowską, Minikowo, św. Antoniego, Starołęcką, Forteczną i Warowną, będzie miał ok. 4,5 km długości. Wykonawca przebudowy wiaduktu jest zobowiązany zapewnić w trakcie robót dojazd do posesji zlokalizowanych przy ul. Iłżańskiej oraz ul. Sarbinowskiej - informują urzędnicy PIM.

Wiadukt w ciągu ul. Gołężyckiej jest w złym stanie technicznym i wymaga przebudowy. Konieczna jest wymiana płyty pomostowej wraz z elementami konstrukcji stalowej oraz remontem podpór, a także stworzenie skutecznego systemu odwodnienia oraz umocnienie skarpy. Na jezdni i chodnikach ułożona zostanie nowa nawierzchnia, zamontowane zostaną nowe bariery, poręcze, osłony przeciwporażeniowe oraz oświetlenie - dodają przedstawiciele PIM.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
2.5 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
19.28 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro